Sesja ślubna w górach – Łomnica na Słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach – Łomnica na Słowacji

5/5 - (12 ocen)

Sesja ślubna w górach, a w szczególności w Wysokich Tatrach na Łomnicy to marzenie wielu Młodych par. Mam to szczęście, że jako fotograf i kamerzysta na wesele z południa Polski dość często odwiedzam Wysokie tatry i Łomnicę. Tworzyć film ślubny w tych rejonach to czysta przyjemność.

Dzisiaj opowiem Wam ,gdzie wybrać się na sesję ślubną, żeby zapamiętać ją na całe życie. W tej serii pokażę Wam moje ulubione miejsca, gdzie razem z moimi Parami zrobiliśmy mega fajne sesje ślubne.

Opowiem Wam jak się do nich dostać, co ze sobą zabrać, ile kosztuje pozwolenie na sesję ślubną w Tatrach w Polsce i na Słowacji i wiele wiele więcej.

Chcesz żebym wykonał dla Was sesję ślubną w górach na Łomnicy lub w innej lokalizacji?. Wypełnij formularz kontaktowy i z chęcią przedstawię Wam ofertę.

Spis treści:

Teledysk ślubny w górach na Łomnicy

Sesja ślubna w górach Łomnica – Dlaczego Łomnica?

Przyroda w najpiękniejszym wydaniu

Sesja ślubna w górach na Łomnicy to przede wszystkim wyjątkowa przygoda dla fotografa, kamerzysty i Młodej Pary. Malownicze krajobrazy i górskie zbocza stanowią idealne tło dla nietuzinkowej sesji ślubnej. Dzikość natury i nieprzewidywalna pogoda pozostawia ciągły dreszczyk emocji.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Rozległe możliwości fotograficzne na Łomnicy

Sesja ślubna na Łomnicy to niezliczone możliwości fotograficzne. Skały, przepaście, przelatujące chmury i rozległe szczyty Wysokich Tatr to idealne miejsce do kreatywnej zabawy. Młoda para jako główni bohaterowie sesji czy też część krajobrazu zawsze wyglądają tam fenomenalnie.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica – Od czego zacząć?

Może od mojego filmu opowiadającego o przygodzie na Łomnickiej Przełęczy?.

Rozpocznijmy od Wysokich Tatr, a dokładnie od miejsca, które odwiedzam kilka razy w roku. Łomnicka Przełęcz na wysokości 2190 m npm.

Jak się tam dostać, żeby wykonać sesję ślubną w górach, która godzina jest najlepsza, jakich ujęć możecie się spodziewać, czy jest dużo turystów, ile kosztuje parking, wyciąg i tak dalej. O tym wszystkim dowiecie się z tego wpisu, więc otwórzcie delicje i zapraszam do lektury. Te i więcej porad prosto od kamerzysty na wesele.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Gdzie zaparkować i ile kosztuje dojazd na szczyt? – Sesja ślubna w górach

Jedziemy do miejscowości Tatrzańska Łomnica, a dokładnie na centralne parkowisko pod wyciągiem narciarskim. Koszt parkingu to 2 euro za godzinę. Możecie zapłacić kartą lub w europejskiej walucie. Witacie się z Panem jeleniem. Następnie idziecie do kasy, ale nie kupujcie normalnych biletów. Podejdźcie do terminala gopas i zaoszczędzicie 5 euro. Rejestracja trwa kilka minut. Wybieracie w biletomacie Łomnickie Sedlo w dwie strony i wychodzi Wam 32 euro od osoby. Sesja ślubna w Tatrach rozpoczęta!. Łomnica będzie dziś zdobyta.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Dwie przesiadki, aby wykonać sesję ślubną na Łomnicy

Wszystko gotowe, więc jedziemy wyciągiem na Stanica lankovky następnie przesiadka do kolejnego wyciągu. Skalante Pleso na wysokości 1754m npm. Tutaj macie fajne jeziorko. Warto zrobić kilka ujęć. Jednak, gdy chcemy przeżyć coś niesamowitego podczas sesji ślubnej czeka na nas jeszcze jeden wyciąg przed Łomnicą.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica – Dalego jeszcze?

Jedziemy na Łomnickie Sedlo. Widoki po drodze są nieziemskie. My jadąc na górę mieliśmy chmury, ale miałem przeczucie, że będzie dobrze. Trochę ryzykowaliśmy, ale po prostu byłoby to do mnie niepodobne gdybyśmy zrezygnowali. Sesja ślubna w górach w rejonie Łomnicy to zawsze rosyjska ruletka. Tym razem mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu i sesja ślubna w górach wyszła lepiej niż mogłem przypuszczać.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica i warunki pogodowe

Słońce, chmury, widoki i pozytywna energia. Jadąc tak wysoko w Wysokie Tatry sprawdźcie pogodę kilka dni wcześniej. Jeżeli pokazuje zachmurzenie przez cały dzień to nie wybierajcie się w to miejsce. Stracicie setki złotych i nerwy. Jak widzicie na teledysku ślubnym pogoda zmienia się tam bardzo szybko. Raz mieliśmy słońce, a kiedy indziej byliśmy całkowicie w chmurach.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica – co ze sobą zabrać?

Na pewno zabierzcie plecak z prowiantem i butelkę wody dla każdego. Nie przesadzajcie z ilością. Wystarczy kilka kanapek i jakiś baton energetyczny. Na sam szczyt nie jedzie się tak długo, a przed Łomnicką Przełęczą jest schronisko, gdzie można dobrze zjeść. Nie zapomnijcie o wygodnym obuwiu. Pani Młoda nie potrzebuje tam szpilek choć warto dla niektórych ujęć zabrać je na przebranie.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji
Widmo brockenu

Gdzie na sesję ślubną w górach jeszcze warto?

Tatry po naszej Polskiej stronie jak i tej Słowadzkiej są pełne wyjątkowych miejsc na sesję ślubną. Jeżeli marzy się Wam sesja ślubna w górach to przedstawię Wam listę tych, które warto wziąć pod uwagę wybierając się w Tarty.

  • Dolina kościeliska – chyba najpopularniejsze miejsce na sesję slubną ze względu na łątwy dostęp, potoki i różnorodność krajobrazu.
  • Morskie oko – bardzo widowiskowe miejsce na sesję ślubną, lecz niestety coraz mniej popularne na rzecz Popradzkiego stawu z powodu ogromnej ilości turystów
  • Kalatówki – polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo płaski, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu
  • Rusinowa polana – przepiękna polana, do ktorej prowadzi w miarę łatwa droga z parkingu. Po drodze można stworzyć wiele wymarzonych kadrów.
  • Popradzki staw – mój faworyt jeżeli chodzi o Wysokie tatry na Słowacji. Piękne góry do okoła stawu. Niezbyt stroma wygodna droga do schroniska
  • Szczyrbskie jezioro – najpopularniejsze miejsce w Wysokich tatrach na Słowacji ze względu na dostępność i widoki do okoła jeziora. Bardzo proste dojście z parkingu położonego zaraz obok.
  • Łomnica – bardzo widowiskowe miejsce na sesję ślubną w górach na Słowacji. Bardzo łatwy dojazd kilkoma wyciągami i spektakularne widoki. Zapamiętacie na całe życie.
  • Dolina gąsienicowa – dolina położona w górnej części Tatr. Cudowna panorama Tatr, droga na Kasprowy Wierch i Czarny Staw. Jednak dojście w jedną stronę to około 3 godzin. Ktoś chętny?
  • Dolina pięciu stawów – Może niezbyt łatwe dojście do doliny, ale wodospad Siklawa czy widoki na stawy rekompensują wysiłek. Po drodze również można stworzyć wiele ciekawych kadrów.
Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Sesja ślubna w górach Łomnica – na co zwrócić uwagę?

Teraz kilka rad, o których warto pamiętać jadąc tak wysoko w góry.

Tak, możecie zabrać ze sobą rekwizyty, które dodadzą charakteru Waszej sesji ślubnej. Upewnijcie się jednak, że są one praktyczne i łatwe do przewiezienia w górskim terenie.

Koszt sesji ślubnej w górach może się różnić w zależności od wybranych usług i lokalizacji. Zazwyczaj sesje w górach są nieco droższe, ale warto zainwestować w niezapomniane chwile i wyjątkowe fotografie. Dochodzą koszty zezwolenia na sesję w TPN czy koszty dojazdu i poświęcony czas.

Nie ma tam tylu turystów co w Polsce i kolejek. Jak dla mnie właśnie ten czynnik decyduje, że częściej wykonuję sesje ślubne w górach na Słowacji niż w Polsce.

W Polsce kosztuje w TPN 150zł. Na Słowacji nie kosztuje nic. Zobaczcie cennik TANAPu na ich stronie słowackiej. Sesje rodzinne i ślubne są zwolnione z opłat.

Czas trwania sesji ślubnej w górach może być różny, zależnie od preferencji pary. Zazwyczaj sesje trwają od kilku godzin do całego dnia. Samo dojście na przykład nad Popradzki Staw to 1.5h. Kolejne dwie to sesja ślubna.

Pamiętajcie, że na szczycie jest zazwyczaj 10 stopni mniej niż na dole (w lecie). W zimie potrafi być nawet -25 stopni. Byłem na takiej sesji i wiem co mówię. Przygotujcie odpowiednie ubranie.

Wyciąg zamykają o godzinie 18, więc jak zostaniecie na szczycie po tej godzinie będziecie mieć kłopoty. Uważajcie na to.

Bądźcie na parkingu o 14 żeby wszystko spokojnie zrobić. Wyjazd na górę to minimum 20 minut. Na górze spedzicie około 2h.

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.