Sesja ślubna w Tatrach

Fotografia ślubna

Sesja ślubna w Tatrach

5/5 - (24 ocen)

Sesja ślubna w Tatrach to marzenie wielu Młodych Par chcących upamiętnić na filmie ślubnym i zdjęciach chwile po swoim weselu. Przygotowałem dla Ciebie artykuł, w którym opiszę nasze ulubione miejsca, w które zabieramy nowożeńców na oryginalne sesje plenerowe.

Dowiesz się ile kosztuje taka sesja ślubna, jakie są najciekawsze miejsca, ile trwa taka sesja, jak się do niej przygotować i wiele więcej ciekawych porad prosto od fotografa i kamerzysty.

Jeżeli chcielibyście wynająć fotografa lub filmowca na sesję ślubną w Tatrach to zawsze możecie do nas napisać. Formularz kontaktowy znajduje się na dole wpisu.

Spis treści:

Sesja ślubna w Tatrach – cena

Sesja ślubna w górach szczyrbskie jezioro

Cena sesji ślubnej w tatrach to 1500zł. Wynajmując nas na Waszego fotografa czy filmowca otrzymacie praktyczne porady i szereg miejsc, które z całego serca polecamy na wykonanie sesji ślubnej. Tatry nie mają przed nami żadnych tajemnic, ponieważ wykonaliśmy tam dziesiątki sesji plenerowych. Współpracowaliśmy zarówno z nowożeńcami, którym uwiecznialiśmy ślub jak i z tymi, którzy przyjeżdżali z dalszych zakątków Polski i potrzebowali fotografa na miejscu.

Cena sesji ślubnej w TPN

Sesja ślubna w tatrach

Jeżeli chcemy zrobić sesję ślubną po stronie polskiej to będziemy musieli wykupić pozwolenie na jej wykonanie. Jego cena to 200zł i żeby wykonać taką opłatę trzeba wypełnić odpowiedni formularz na stronie TPN. Warto pamiętać, że taką sesję należy zarejestrować najlepiej kilka dni wcześniej, ponieważ nic nie dzieje się z automatu. Przed wejściem na szlak ochrona parku może poprosić Was o pokazanie emaila z płatnością i wydaną zgodą.

Cena sesji ślubnej w TANAP na Słowacji

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Sesja ślubna po stronie słowackiej jest nieco łatwiejsza. Choć Słowacy planują wprowadzić opłatę za wykonanie sesji ślubnej to jeszcze ona nie obowiązuje i nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Regulamin TANAP opisuje, że sesje ślubne i rodzinne są zwolnione z opłat.

Gdzie zrobić sesję ślubną w Tatrach?

Sesja ślubna w tatrach, kasprowy wierch

Postaram się Wam pokazać nasze ulubione miejsca na wykonanie sesji ślubnej w Tatrach. Oczywiście jest ich znacznie więcej, ale chcę Wam przedstawić pewniaki, które zapadną Wam na długo w pamięci.

Sesja ślubna w Tatrach na Słowacji

Popradzki Staw

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Mało kto zna to miejsce, a tym bardziej nie wybiera się tam na plener!. Sesja ślubna nad Popradzkim Stawem to świetna alternatywa dla zatłoczonego Morskiego Oka. Duży dostępny parking z opłatą kartą w parkomacie. Dojście do Popradzkiego Stawu trwa 1.5h asfaltową drogą, a po drodze piękne widoki na góry i nieliczni turyści. W drodze na staw wykonacie wiele pięknych ujęć. Zima czy lato jest tu bez znaczenia. No chyba, że temperatura w zimie będzie przeszkodą.

Szczyrbskie Jezioro

Sesja ślubna nad Szczyrbskim Jeziorem to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc po stronie słowackiej przez fotografów i nowożeńców. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniło jednak nadal ma swój urok. Decydując się na sesję w tym miejscu nie musicie zbytnio się przygotowywać. Parking, przy którym zaparkujecie jest kilka minut pieszo od jeziora. Zazwyczaj zaczyna się od jego południowej strony z widokiem na Wysokie Tatry. Jego obejście zajmuje kilkadziesiąt minut, ale wykonując zdjęcia ten czas wydłuży się do nawet kilku godzin. Znajdziecie tam łódki, pomost, i wiele elementów natury pomocnych w kompozycji dla fotografa i kamerzysty.

Łomnica

Sesja ślubna w górach Łomnica na słowacji

Pisząc o tym miejscu wypadałoby napisać osobny wpis, ale może zainteresuje Was w kilku zdaniach. Wybierając się na sesję ślubną na Łomnicę musicie nieco więcej się przygotować i obrać punk docelowy. Sesję ślubną można wykonać w kilku miejscach, a do każdego z nich dojeżdża się nawet trzema wyciągami. Pierwsze miejsce do Skalante Pleso z widokiem na szczyt Łomnicy.

Przyjazne jeziorko, w którym można zrobić całą sesję (dwa wyciągi). Jeżeli jednak chcecie przeżyć nieziemską przygodę polecam wyjechać jeszcze poziom wyżej na Lomnicke Sedlo. Film z tego miejsca macie w tym poście na samej górze nad spisem treści. Nie będę opisywał po prostu zobaczcie. Dostępność tego miejsca jest banalnie prosta. Parking zaraz pod wyciągami, bilety GoPass (30 euro od osoby) zakupicie na miejscu i co najważniejsze nie ma wielkich kolejek. Bardzo polecam to miejsce. PS. Na górze może być kilkanaście stopni różnicy!

Sesja ślubna w Tatrach w Polsce

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana to przepiękne miejsce na wykonanie sesji ślubnej. Choć parking przed wejściem na szlak jest dość mały to znajdziecie miejsce dla siebie. Droga na polanę nie jest zbyt trudna i nie wymaga doświadczenia. Po drodze w lasach zrobicie wiele pięknych ujęć, które zapamiętacie na długo. Jeżeli wybieracie się na zachód słońca to muszę Was zmartwić. Po zachodniej stronie Rusinowej Polany góry są niestety większe i złota godzina nie wygląda tam za dobrze. Za to wschody słońca są warte Waszej uwagi. To, co umawiamy się o 2 nad ranem na parkingu?.

Dolina Kościeliska

Moja ulubiona Dolina Kościeliska, w której zrobiłem mnóstwo sesji. Prosta droga, strumienie, lasy, przestrzenie, owieczki i spokój. Czego chcieć więcej? Żeby zrobić fajne ujęcia nie ma potrzeby dochodzić do jej końca. Wystarczy kilkadziesiąt minut spaceru i Wasz fotograf i kamerzysta na 100% znajdzie dziesiątki fajnych miejsc na Waszą sesję ślubną.

Dolina Chochołowska

Sesja ślubna w tatrach

Nieco mniej interesująca niż Dolina Kościeliska pod względem fotograficznym, ale wykonywałem tam trochę sesji. Tak wiem, że nie robię sesji, żeby fotografować naturę tylko Młodą Parę, ale odpowiednie miejsce wprowadza klimat i nastrój. Tam również go znajdziecie.

Przełęcz nad Łapszanką

Sesja ślubna w tatrach

Jak ja to nazywam „miejsce na minutkę”. Może nikomu tego nie mówię, ale jeżeli chcecie zrobić szybką sesję w miejscu ze świetnymi widokami na Tatry to dobrze trafiliście. Podjeżdżacie z fotografem autem, zostawiacie je przy drodze i jesteście na miejscu. Łapszanka czasami służy mi jako dopełnienie sesji nad Przełomem Dunajca. Nie zawsze wdrapujemy się na szczyty. Mam bardzo miłe wspomnienia z tym miejsce. Dla mnie to miejsce na 30-40 minutową sesję warte uwagi.

Kasprowy Wierch

Sesja plenerowa kasprowy wierch tatry

Jeżeli szukacie świetnych widoków i kolejnego łatwo dostępnego miejsca, niewymagającego wysiłku fizycznego to jesteście w domu. Wyjazd kolejką to czysta przyjemność, choć niezbyt tania. Ale po weselu kto jeszcze liczy pieniądze… 😉 Jak już będziecie na górze to polecam Wam najpierw udać się na rozwidleniu w lewo w stronę Przełęczy Liliowe. Po kilkudziesięciu minutach sesji warto wrócić, iść w przeciwną stronę i drugą część sesji z fotografem i kamerzystą wykonać w okolicach punktu widokowego przy obserwatorium.

Morskie Oko

Sesja ślubna morskie oko

Niestety, ale nie byłem tam już ładne parę lat. Nie dlatego, że miejsce nie jest interesujące, ale ze względu na obłożenie turystami i komercyjność tego miejsca. Robiąc tam sesję w sezonie więcej będziecie się denerwować ilością turystów jak na molo w Sopocie niż tworzyć fajne zdjęcia i film. Poza tym ogromne problemy z miejscami parkingowymi. Ok miałem pisać o moich ulubionych miejscach. Zrobiłem tam kilkanaście sesji ślubnych, ale bardziej polecam Popradzki Staw niż Morskie Oko. Warto dbać o spokój duchowy fotografa, kamerzysty jak i własny.

Czarny Staw

Sesja ślubna czarny staw

Jeżeli Morskie Oko to dla Was za mało to zawsze możecie jeszcze podejść nad Czarny Staw i zobaczyć świat z góry. Podejście jest średnie, ale widoki odpłacają się z nawiązką. Ten staw ma swój urok.

Kiedy wykonać sesję ślubną w Tatrach?

Sesja ślubna w tatrach

Wykonuję sesje ślubne zarówno w lecie jak i w zimie uwieczniając wyjątkowy klimat gór. Każda pora roku ma swój specyficzny klimat. Musicie sami wybrać co Was interesuje na sesję z fotografem czy kamerzystą.

Oczywiście wiosną i latem temperatury są najbardziej sprzyjające. Minusem jest światło, które wymaga rozpoczęcie sesji wczesnymi godzinami porannymi lub popołudniem. Pod kątem technicznym i artystycznym wychodzą wtedy najpiękniejsze ujęcia.

Jesień i zima oczywiście ma swój specyficzny klimat, który kochają Młode Pary. Mnogość kolorów pojawiająca się na drzewach czy pierwszy śnieg na szczytach robią wrażenie. Minusem zimowej sesji jest szybko zapadający zmrok, kapryśność pogody i niższe temperatury, które odczuwacie i widać na Waszych twarzach.

Ile zdjęć z sesji?Sesja ślubna w Tatrach

Sesja ślubna w tatrach

To ile zdjęć otrzymacie z sesji ślubnej zależne jest od wielu czynników. Nie limituję tego ile otrzymacie zdjęć z sesji ślubnej. Nigdy nie jest to mniej niż 50. Ich ilość jest zależna od wybranego miejsca, warunków pogodowych i tego ile czasu chcecie poświęcić na sesję.

Ile trwa sesja ślubna?

Możecie się nieco przerazić, ale sesja ślubna w Tatrach może trwać nawet i pół dnia. Wszystko zależy od tego, w jakie miejsce chcemy się udać. Jeżeli będzie to Rusinowa Polana to w momencie gdy dojedziemy na parking przed nami jeszcze ponad godzina piechoty szlakiem do upragnionego celu. Oczywiście podczas wędrówki będziemy wykonywać wiele klimatycznych ujęć w iglastych lasach po drodze.

Jeżeli z Zakopanego mielibyśmy pojechać na Szczyrbskie Jezioro, Łomnicę czy Popradzki Staw to taka sesja może trwać około 5 godzin. Jednak nie chcę Was straszyć i uspokoję Was, że sesja ślubna trwa zazwyczaj około 3h.

Rady prosto od praktyka

Tak, zdecydowanie możecie wybrać więcej niż jedną lokalizację. Góry oferują wiele pięknych miejsc, które warto uwzględnić w sesji ślubnej. Warto pamiętać żeby były one w niedalekiej odległości od siebie.

Tak, możecie zabrać ze sobą rekwizyty, które dodadzą charakteru Waszej sesji ślubnej. Upewnijcie się jednak, że są one praktyczne i łatwe do przewiezienia w górskim terenie.

Nie, nie musicie posiadać doświadczenia przed obiektywem. Profesjonalny fotograf będzie w stanie poprowadzić Was przez sesję i pomóc w uzyskaniu naturalnych i pięknych ujęć.

Koszt sesji ślubnej w górach może się różnić w zależności od wybranych usług i lokalizacji. Zazwyczaj sesje w górach są nieco droższe, ale warto zainwestować w niezapomniane chwile i wyjątkowe fotografie. Dochodzą koszty zezwolenia na sesję w TPN czy koszty dojazdu i poświęcony czas.

Cena sesji ślubnej w górach wacha się od 900zł do 1500zł w zależności czy wykonuje ją Wasz fotograf ślubny czy wynajmujecie fotografa specjalnie na tą okazję. Bardzo często wykonanie sesji ślubnej w górach fotograf ma w pakiecie i jest ona zawarta w umowie. Warto to sprawdzić i dopytać.

Jeżeli jesteście z północy czy centralnej Polski to taniej będzie wynająć Wam fotografa z południa Polski, który za dojazd na miejsce i czas pracy policzy zdecydowanie mniej niż ktoś na przykład z Poznania czy Warszawy. Warto zaufać takiemu fotografowi ponieważ doskonale zna interesujące Was miejsca i lepiej spełni Wasze oczekiwania.

Czas trwania sesji ślubnej w górach może być różny, zależnie od preferencji pary. Zazwyczaj sesje trwają od kilku godzin do całego dnia. Samo dojście na przykład nad Popradzki Staw to 1.5h. Kolejne dwie to sesja ślubna.

To jak powinniście się ubrać zależy od takich czynników jak pora roku i temperatura. Jeżeli wybieracie się w góry to Pani Młoda powinna ubrać obuwie górskie ponieważ przykryje je suknia ślubna. Z Panem Młodym jest nieco gorzej ponieważ jego obuwie jest stale widoczne. Odpowiednie kadrowanie przez fotografa potrafi temu zaradzić. Mam jednak Młode Pary, które się tym nie przejmują i nie przeszkadzają im buty inne niż weselne. Wszystko zależy od Was.

W Polsce popularne lokalizacje górskie to np. Tatry, Bieszczady, Sudety czy Beskidy. Można wybrać miejsce, które najbardziej odpowiada Waszym upodobaniom i stylowi. Popradzki Staw, Szczyrbskie Jezioro czy Dolina Kościeliska to dobry pomysł.

Najlepsze pory roku na sesję ślubną w górach zależą od preferencji pary. Wiosna i jesień oferują piękne kolory liści, podczas gdy zima daje możliwość uwiecznienia chwil na tle białego puchu. Lato natomiast jest idealne na sesje wśród kwitnących łąk i górskich jezior.

Masz pytanie?. Z chęcią odpowiem i doradzę.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Skąd się o nas dowiedziałeś?