Sesja ślubna w górach Popradzki Staw – Poradnik ślubny

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Sesja ślubna w górach Popradzki Staw – Poradnik ślubny

4.9/5 - (88 ocen)

Sesja ślubna w górach Popradzki Staw to idealne miejsce dla par, które pragną uwiecznić swoje wyjątkowe chwile w malowniczym otoczeniu przyrody. Popradzki Staw oferuje niesamowite widoki i niepowtarzalny klimat, który sprawia, że sesja ślubna staje się jeszcze bardziej magiczna. W tym artykule dowiesz się, dlaczego sesja ślubna w górach nad Popradzkim Stawem na Słowacji może być doskonałym wyborem dla Ciebie i jak ją zorganizować. Każdy film ślubny, który tu wykonywałem miał swoisty powiew świeżości dzięki różnej porze roku.

Chcesz, żebym wykonał dla Was sesję w Tatrach?. Wypełnij formularz kontaktowy i z chęcią przedstawię Wam ofertę.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Spis treści

 1. Sesja ślubna w górach Popradzki Staw – piękno natury
 2. Planowanie sesji ślubnej w górach
 3. Doświadczony fotograf ślubny
 4. Sesja ślubna w górach – przebieg
 5. Podsumowanie sesji ślubnej nad Popradzkim Stawem
 6. Gdzie na sesję ślubną w górach jeszcze warto?
 7. Najczęściej zadawane pytania

Sesja ślubna w górach Popradzki Staw – piękno natury

Popradzki Staw jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wysokich Tatrach na Słowacji, w których byłem jako fotograf i kamerzysta. Położenie w sercu gór zapewnia niezwykłe widoki i kryształowo czyste jezioro. To idealne miejsce dla par, które pragną stworzyć wyjątkowe fotografie ślubne w otoczeniu przyrody. Sesja ślubna w górach nad Popradzkim stawem pozwoli uwiecznić Wasze uczucia w miejscu, które emanuje spokojem i pięknem.

Planowanie sesji ślubnej w górachPopradzki Staw

Przed rozpoczęciem sesji ślubnej i wideofilmowania w górach nad Popradzkim Stawem warto dobrze ją zaplanować. Oto kilka kroków, które pomogą Wam w organizacji:

1. Sprawdzenie pogody

Zdecydujcie, kiedy chcielibyście zorganizować sesję ślubną. Pamiętajcie, że w górach warunki pogodowe mogą się znacząco różnić w zależności od pory roku. Wybierzcie datę, która będzie dla Was dogodna i umożliwi Wam cieszenie się wyjątkowymi widokami. Sprawdźcie pogodę najlepiej dwa trzy dni wcześniej. Wybiegając tydzień do przodu może nic z tego nie wyjść.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

2. Wyszukajcie inspirujące lokalizacje

Popradzki Staw oferuje wiele pięknych miejsc, w których można zrobić wyjątkowe zdjęcia. Przeglądajcie fotografie, szukajcie inspiracji i wybierzcie te miejsca, które najbardziej przemawiają do Waszego serca. Po drodze znajdziecie piękne lasy, strumienie i Tatrzański Cmentarz Symboliczny, który warto zobaczyć.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

3. Co zabrać ze sobą?

Na pewno zabierzcie plecak z prowiantem i butelkę wody dla każdego. Nie przesadzajcie z ilością. Wystarczy kilka kanapek i jakiś baton energetyczny. Do samego jeziora nie idzie się tak długo, a nad Popradzkim Stawem jest schronisko, gdzie można dobrze zjeść. Nie zapomnijcie o wygodnym obuwiu. Szybka rada od kamerzysty na wesele. Pani Młoda nie potrzebuje tam szpilek, choć warto dla niektórych ujęć zabrać je na przebranie.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Doświadczony fotograf ślubny Sesja ślubna w górach Popradzki Staw

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego jest kluczowe dla udanej sesji ślubnej w górach. Znajdźcie osobę, która ma doświadczenie w fotografowaniu w plenerze i potrafi uchwycić magię otaczającej Was natury. Zapoznajcie się z portfolio potencjalnych fotografów i wybierzcie tego, którego styl najbardziej odpowiada Waszym oczekiwaniom. Może wybierzecie mnie?. Byłem tak kilka razy i gorąco się polecam.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Sesja ślubna w górach – przebieg

Mam dla Was bardzo fajne miejsce, gdzie zaparkować, żeby łatwo dojść nad Popradzki Staw. Tutaj macie link do parkingu. Z tego miejsca już łatwo wejdziecie na szlak. Nie biegnijcie do przodu zbyt szybko. Wykorzystajcie po drodze widoki, lasy i strumienie do sesji ślubnej. Opowiecie dzięki temu super historię na nowoczesnym teledysku ślubnym i nie tylko. Na górę idzie się około 1.5h, ale robiąc zdjęcia może zejść nieco więcej. Droga jest bardzo przyjazna z niewielkimi podejściami.

Pamiętajcie, że sesja ślubna w Tatrach powinna być traktowana poniekąd jako wycieczka i przygoda. Pozwólcie sobie na spontany, dużo miłości i cieszcie się chwilą. Jesteście już po weselu i należy się Wam odpoczynek.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Podsumowanie sesji ślubnej nad Popradzkim Stawem

Sesja ślubna w górach nad Popradzkim Stawem to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Wam uwiecznić Wasze uczucia w malowniczym otoczeniu górskiej przyrody. Planowanie sesji, wybór odpowiednich lokalizacji, doświadczonego fotografa oraz dodatków (ważne, żeby nie przesadzić) to kluczowe elementy, które sprawią, że sesja będzie udana. Korzyścią sesji ślubnej w górach jest nie tylko piękne tło, ale również unikalny klimat i możliwość stworzenia wyjątkowych, magicznych fotografii i filmu ślubnego. Jeśli marzycie o sesji ślubnej w pięknym otoczeniu gór to Popradzki staw są doskonałym wyborem.

Sesja ślubna w górach popradzki staw

Gdzie na sesję ślubną w górach jeszcze warto?

Tatry po naszej Polskiej stronie jak i tej słowadzkiej są pełne wyjątkowych miejsc na sesję ślubną. Jeżeli marzy się Wam sesja ślubna w górach to przedstawię Wam listę tych, które warto wziąć pod uwagę wybierając się w Tarty.

 • Dolina kościeliska – chyba najpopularniejsze miejsce na sesję ślubną ze względu na łatwy dostęp, potoki i różnorodność krajobrazu.
 • Morskie oko – bardzo widowiskowe miejsce na sesję ślubną, lecz niestety coraz mniej popularne na rzecz Popradzkiego stawu z powodu ogromnej ilości turystów
 • Kalatówki – polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo płaski, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu
 • Rusinowa polana – przepiękna polana, do której prowadzi w miarę łatwa droga z parkingu. Po drodze można stworzyć wiele wymarzonych kadrów.
 • Popradzki staw – mój faworyt jeżeli chodzi o Wysokie tatry na Słowacji. Piękne góry do okoła stawu. Niezbyt stroma wygodna droga do schroniska
 • Szczyrbskie jezioro – najpopularniejsze miejsce w Wysokich tatrach na Słowacji ze względu na dostępność i widoki do okoła jeziora. Bardzo proste dojście z parkingu położonego zaraz obok.
 • Łomnica – bardzo widowiskowe miejsce na sesję ślubną w górach na Słowacji. Bardzo łatwy dojazd kilkoma wyciągami i spektakularne widoki. Zapamiętacie na całe życie.
 • Dolina gąsienicowa – dolina położona w górnej części Tatr. Cudowna panorama Tatr, droga na Kasprowy Wierch i Czarny Staw. Jednak dojście w jedną stronę to około 3 godzin. Ktoś chętny?
 • Dolina pięciu stawów – Może niezbyt łatwe dojście do doliny, ale wodospad Siklawa czy widoki na stawy rekompensują wysiłek. Po drodze również można stworzyć wiele ciekawych kadrów.
Sesja ślubna w górach popradzki staw

Sesja ślubna w górach – Często zadawane pytania.

Tak, zdecydowanie możecie wybrać więcej niż jedną lokalizację. Góry oferują wiele pięknych miejsc, które warto uwzględnić w sesji ślubnej. Warto pamiętać żeby były one w niedalekiej odległości od siebie.

Tak, możecie zabrać ze sobą rekwizyty, które dodadzą charakteru Waszej sesji ślubnej. Upewnijcie się jednak, że są one praktyczne i łatwe do przewiezienia w górskim terenie.

Nie, nie musicie posiadać doświadczenia przed obiektywem. Profesjonalny fotograf będzie w stanie poprowadzić Was przez sesję i pomóc w uzyskaniu naturalnych i pięknych ujęć.

Koszt sesji ślubnej w górach może się różnić w zależności od wybranych usług i lokalizacji. Zazwyczaj sesje w górach są nieco droższe, ale warto zainwestować w niezapomniane chwile i wyjątkowe fotografie. Dochodzą koszty zezwolenia na sesję w TPN czy koszty dojazdu i poświęcony czas.

Cena sesji ślubnej w górach wacha się od 900zł do 1500zł w zależności czy wykonuje ją Wasz fotograf ślubny czy wynajmujecie fotografa specjalnie na tą okazję. Bardzo często wykonanie sesji ślubnej w górach fotograf ma w pakiecie i jest ona zawarta w umowie. Warto to sprawdzić i dopytać.

Jeżeli jesteście z północy czy centralnej Polski to taniej będzie wynająć Wam fotografa z południa Polski, który za dojazd na miejsce i czas pracy policzy zdecydowanie mniej niż ktoś na przykład z Poznania czy Warszawy. Warto zaufać takiemu fotografowi ponieważ doskonale zna interesujące Was miejsca i lepiej spełni Wasze oczekiwania.

Czas trwania sesji ślubnej w górach może być różny, zależnie od preferencji pary. Zazwyczaj sesje trwają od kilku godzin do całego dnia. Samo dojście na przykład nad Popradzki Staw to 1.5h. Kolejne dwie to sesja ślubna.

To jak powinniście się ubrać zależy od takich czynników jak pora roku i temperatura. Jeżeli wybieracie się w góry to Pani Młoda powinna ubrać obuwie górskie ponieważ przykryje je suknia ślubna. Z Panem Młodym jest nieco gorzej ponieważ jego obuwie jest stale widoczne. Odpowiednie kadrowanie przez fotografa potrafi temu zaradzić. Mam jednak Młode Pary, które się tym nie przejmują i nie przeszkadzają im buty inne niż weselne. Wszystko zależy od Was.

W Polsce popularne lokalizacje górskie to np. Tatry, Bieszczady, Sudety czy Beskidy. Można wybrać miejsce, które najbardziej odpowiada Waszym upodobaniom i stylowi. Popradzki Staw, Szczyrbskie Jezioro czy Dolina Kościeliska to dobry pomysł.

Najlepsze pory roku na sesję ślubną w górach zależą od preferencji pary. Wiosna i jesień oferują piękne kolory liści, podczas gdy zima daje możliwość uwiecznienia chwil na tle białego puchu. Lato natomiast jest idealne na sesje wśród kwitnących łąk i górskich jezior.

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.