Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana – Poradnik ślubny

Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana – Poradnik ślubny

4.8/5 - (73 ocen)

Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana jest tym, czego szukasz?. Chcesz zobaczyć czego się tam spodziewać?. To świetnie, bo właśnie nasza ostatnia sesja ślubna odbyła się właśnie w tym miejscu. Teraz przyszedł ten wyjątkowy dzień, w którym teledysk ślubny Lidii i Wojciecha ujrzy światło dzienne. Już od naszego pierwszego spotkania wiedziałem, że to para, która ma ogromny potencjał i chęć do przeżycia swojego ślubu na 120 procent. Moje przeczucie mnie nie zawiodło. Lidia i Wojciech mieli także nieodpartą chęć na wyprawę w góry, dokładniej mówiąc, na Rusinową Polanę. Choć jako filmowiec ślubny w tatrach byłem nie raz to w tym miejscu byłem pierwszy raz. Cieszę się, że mogłem razem z nimi stworzyć tam film ślubny. Zapraszam Was więc do podziwiania emocji, jakie udało nam się uchwycić i zapisać w tym niezwykłym miejscu podczas sesji ślubnej.

Chcesz żebym wykonał dla Was sesję w Tatrach?. Wypełnij formularz kontaktowy i z chęcią przedstawię Wam ofertę.

Spis treści artykułu.

Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Kilka rad przed wyprawą – sesja ślubna w górach Rusinowa Polana

My swoją przygodę w Tatrach mamy już za sobą. Lidia i Wojciech na pewno zapamiętają ją na długo. Jakie rady mogę dać Wam jako fotograf i kamerzysta na wesele, żeby taka przygoda przebiegła sprawnie i bezproblemowo?. Jest ich na pewno kilka. Zaczynamy:

 • Przygotujcie plecak. Nie za wielki nie za mały. Niech zmieści się tam woda dla 2 osób, przekąski i przybory kosmetyczne. Będziecie na sesji w górach kilka godzin. Będą potrzebne poprawki.
 • Na wyprawę na sesję ślubną w górach nie zabierajcie wielu rekwizytów. Mam na myśli rekwizytów w stylu wina, kieliszków, katanek, kapeluszy itd. Będą tylko przeszkadzały i na pewno nie pomogą w wędrówce.
 • Pani Młoda niech przygotuje wygodne buty. Ma długą suknię i nie zawsze będzie pod nią widać szpilki. Niech z tego skorzysta.
 • Pan Młody niestety powinien mieć eleganckie buty cały czas. Jednak i to nie jest zawsze wymagane. Robię sesje, gdzie jest luźniej w normalnym obuwiu, bo Młodym Parom to odpowiada.
 • Rusinowa Polana jest dość specyficzna. Zachód słońca jest tam dość wcześnie, a to wszystko przez jej usytuowanie. Złota godzina jest dużo wcześniej jeżeli dopisze pogoda. Za to wschody są nieziemskie.
 • Pamiętajcie, że robiąc sesję ślubną w górach na Rusinowej Polanie jesteście w obszarze TPN, więc trzeba taką sesję zgłosić przez specjalny formularz kontaktowy i uiścić stosowną opłatę.
 • Nie pędźcie za szybko na polanę. Po drodze jest wspaniały las, w którym przepięknie przebija się światło. Wykorzystajcie to!.
Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana – Krótka historia:

Lidia i Wojciech od samego początku wiedzieli, czego chcą. Kiedy po raz pierwszy rozmawialiśmy o ich teledysku ślubnym, było widać iskrę w ich oczach. Zależało im na tym, aby stworzyć coś wyjątkowego i niezapomnianego podczas sesji ślubnej w górach. Wiedziałem, że mamy wspólną wizję i że to będzie to niesamowita przygoda.

Kiedy Lidia i Wojciech wspomnieli, że chcieliby zrealizować część swojej sesji ślubnej na Rusinowej Polanie, byłem pełen ekscytacji. To magiczne miejsce w górach z pewnością stanowiłoby idealne tło dla ich historii. Choć Tatry były mi dobrze znane, to Rusinowa Polana była dla mnie nowym odkryciem. Długo zastanawiałem się jak ukazać to miejsce na sesji ślubnej, aby oddać jego prawdziwy urok i magię.

Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Gdzie zaparkować? – Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana

Nadszedł dzień sesji ślubnej na Rusinowej Polanie, a my wyruszyliśmy w góry w kierunku Rusinowej Polany. Przyjechaliśmy na parking, do którego link macie tutaj. Pogoda była całkiem niezła, niebo było błękitne, a słońce nam sprzyjało. Nie spieszyliśmy się, żeby jak najszybciej dotrzeć do celu. Po drodze jest wiele wejść w las, gdzie korzystaliśmy z przebijającego się światła.

Rusinowa Polana okazała się być jeszcze piękniejsza, niż się spodziewałem. Otwarte przestrzenie, malownicze krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki – wszystko to sprawiało, że czuliśmy się jak w bajce podczas sesji ślubnej. Lidia i Wojciech byli zmotywowani i gotowi na każdą przygodę. Nieustannie uśmiechali się do siebie, a ich radość była zaraźliwa.

Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana

Dobrze wiecie, że jestem kamerzysta ślubny, a moim celem było uchwycenie każdej wyjątkowej chwili tego dnia. Lidia i Wojciech cieszyli się sobą nawzajem i otaczającym ich pięknem natury. Byli bardzo na luzie i nie stresowali się obecnością moją i fotografa. Ich emocje były tak autentyczne, że trudno było oderwać od nich wzroku. Starałem się uwiecznić każdy gest, uśmiech i spojrzenie, aby później mogli doświadczyć tych emocji raz jeszcze, oglądając swój teledysk ślubny.

Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Gdzie na sesję ślubną w górach jeszcze warto?

Tatry po naszej Polskiej stronie jak i tej słowadzkiej są pełne wyjątkowych miejsc na sesję ślubną. Jeżeli marzy się Wam sesja ślubna w Tatrach to przedstawię Wam listę tych, które warto wziąć pod uwagę wybierając się w Tarty.

 • Dolina kościeliska – chyba najpopularniejsze miejsce na sesję ślubną ze względu na łatwy dostęp, potoki i różnorodność krajobrazu.
 • Morskie oko – bardzo widowiskowe miejsce na sesję ślubną, lecz niestety coraz mniej popularne na rzecz Popradzkiego stawu z powodu ogromnej ilości turystów
 • Kalatówki – polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo płaski, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu
 • Rusinowa polana – przepiękna polana, do której prowadzi w miarę łatwa droga z parkingu. Po drodze można stworzyć wiele wymarzonych kadrów.
 • Popradzki staw – mój faworyt jeżeli chodzi o Wysokie tatry na Słowacji. Piękne góry do okoła stawu. Niezbyt stroma wygodna droga do schroniska
 • Szczyrbskie jezioro – najpopularniejsze miejsce w Wysokich tatrach na Słowacji ze względu na dostępność i widoki do okoła jeziora. Bardzo proste dojście z parkingu położonego zaraz obok.
 • Dolina gąsienicowa – dolina położona w górnej części Tatr. Cudowna panorama Tatr, droga na Kasprowy Wierch i Czarny Staw. Jednak dojście w jedną stronę to około 3 godzin. Ktoś chętny?
 • Dolina pięciu stawów – Może niezbyt łatwe dojście do doliny, ale wodospad Siklawa czy widoki na stawy rekompensują wysiłek. Po drodze również można stworzyć wiele ciekawych kadrów.
Sesja ślubna w górach rusinowa polana

Sesja ślubna w górach Rusinowa Polana

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.