Kamerzysta na wesele

4.8/5 - (109 ocen)

Jestem przekonany, że nie trafiliście tu przypadkowo szukając w wyszukiwarce frazy pt. kamerzysta na wesele do wykonania filmu ślubnego. Dobrze trafiliście.

Organizujecie ślub, więc doskonale rozumiem, jak ważne są dla Was te niezwykłe chwile, które chcecie zapamiętać na całe życie. Dlatego zapraszam Was do poznania mojej oferty kamerzysty na wesele do stworzenia wyjątkowego filmu ślubnego.

Wykonuję filmy ślubne jako kamerzysta w Małopolsce, Śląsku i nie tylko od wielu lat, więc mogę stworzyć dla Was film odzwierciedlający Waszą unikalną historię. Na tej stronie postaram się Wam nieco przybliżyć moją pracę i teledyski ślubne. Poza nią zapraszam Was również do naszego darmowego szablonu Gazety Weselnej jak i poradnika ślubnego. Mamy sporo do zaoferowania, a to dopiero początek.

sesja slubna w górach szczyrbskie jezioro

Spis treści tego, o czym piszę na tej stronie. Bez przynudzania :):

łomnica wysokie tatry
sesja ślubna Zamek Moszna

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Polecany kamerzysta na wesele kosztuje między 4000zł, a 8000zł za wykonanie filmu ślubnego i teledysku. Długość trwania filmu zależy od indywidualnych predyspozycji i stylu pracy kamerzysty.

Na ostateczną cenę składa się wiele czynników takich jak doświadczenie, jakość filmów w portfolio i ich oryginalność, a również popularność kamerzysty i obłożenie terminami. Osoba rozpoznawalna z bogatym świetnej jakości portfolio wyceni swoją pracę znacznie wyżej niż początkujący filmowiec.

Sesja ślubna, pudełko z pendrive na film, filmowanie z powietrza czy udostępnianie materiałów online zależy od spersonalizowanej usługi wykonawcy.

Polecam dokładne przeczytanie oferty kamerzysty i umowy przed jej podpisaniem, ponieważ może się okazać, że nie wszystko, co na czym Wam zależy otrzymacie w zakontraktowanej cenie.

Kamerzysta bielsko biała

Czy warto brać kamerzystę na wesele?

Pytanie to zadaje sobie wiele Młodych Par decydując się na organizację wesela. Tak więc czy warto brać kamerzystę na wesele?.

Decyzja o wynajęciu kamerzysty na wesele jest tą zaraz po wyborze fotografa. Od niego oczekujecie otrzymania dynamicznych emocjonujących zdjęć, ale nadal to pojedyncze klatki tworzące historię. Na filmie ślubnym od kamerzysty uwiecznicie coś nieco innego wartego podkreślenia. Mowa tutaj o żywym obrazie i dźwiękach jeszcze bardziej oddających wyjątkowość chwili.

Wynajmując fotografa i kamerzystę na wesele podejmujecie decyzję o formie zapisania Waszej historii. Życie idzie do przodu i nie ma nic piękniejszego jak po latach wrócić do zdjęć i filmu z bliskimi, których czas mógł niestety przeminąć. Na dobrze wykonanym filmie ślubnym odczucia te są je potężniejsze.

Przy wyborze fotografa i kamerzysty na wesele warto podjąć decyzję o wyborze zgranej ekipy z jednej firmy. Nie będą sobie przeszkadzać i wzajemnie się uzupełniać co zaowocuje w jeszcze lepszą pamiątkę.

O co pytać kamerzystę na wesele? – 20 najważniejszych pytań

Jeśli zatrudniasz kamerzystę na wesele, warto zadać mu kilka istotnych pytań, aby upewnić się, że zrozumie Twoje oczekiwania i dostarczy usługę zgodną z Twoimi potrzebami. Oto kilka sugestii od filmowca z kilkunastoletnim doświadczeniem:

 • Doświadczenie:
  • Ile lat pracuje jako kamerzysta weselny?
  • Czy może pokazać filmy z całego dnia ślubu i wesela?
 • Styl i podejście:
  • Czy po otrzymaniu filmu można wprowadzać do niego poprawki?
  • Skupia się na naturalnych, reportażowych ujęciach czy może preferuje bardziej reżyserowany styl?
 • Sprzęt:
  • Jakiego sprzętu używa? (kamery, mikrofony, oświetlenie)
  • Na sali weselnej używa swoje oświetlenia czy bazuje na tym z sali?
  • Posiada zapasowy sprzęt na wypadek awarii?
  • Czy wykonuje backup plików w kilku miejscach?
 • Zakres usług:
  • Jak długo będzie dostępny w trakcie wesela?
  • Od której godziny zaczyna pracę?
  • Czy sesja plenerowa jest limitowana czasowo i terytorialnie?
Kamerzysta na wesele
 • Dodatkowe koszty:
  • Cena obejmuje wszelkie dodatkowe koszty, takie jak dojazd czy zakwaterowanie?
  • Dojazd na sesję plenerową jest dodatkowo płatny?
  • Istnieje limit godzinowy, po przekroczeniu którego naliczane są dodatkowe opłaty?
 • Realizacja i otrzymanie filmu:
  • Jak długo po weselu można spodziewać się ostatecznego filmu ślubnego?
  • W jakiej formie będą dostarczone materiały? (pendrive, link do plików online i dedykowana strona)
 • Referencje i opinie:
  • Czy może podać referencje od wcześniejszych klientów?
 • Umowa:
  • Kiedy rozliczamy całość kwoty za usługę?. Przed, w trakcie wesela, czy po oddaniu filmu ślubnego?
  • Jak wygląda rozwiązanie umowy w przypadku rezygnacji z jego usług/wesela?
 • Muzyka i prawa autorskie:
  • Jakie są zasady korzystania z muzyki w filmie? (licencje, prawa autorskie)

Zadając te pytania lepiej zrozumiesz ofertę kamerzysty i zwiększysz szanse na uzyskanie usług zgodnych z Twoimi oczekiwaniami.

Opinie moich par jako filmowiec ślubny

Czytacie mój artykuł i w międzyczasie mieliście okazję oglądnąć moje filmy ślubne. Jeżeli się Wam spodobały to zapraszam do kontaktu. Poniżej możecie przeczytać zweryfikowane opinie Młodych Par, z którymi współpracowałem.

Damian – Współpraca z Arkiem to czysta przyjemność. Jego doświadczenie, zaangażowanie na każdym etapie wesela pokazuje jak bardzo zależy mu na jakości wykonania usługi. Odpowiada na każde nawet najtrudniejsze pytania. Potrafi ująć i wyciągnąć z wesela najpiękniejsze momenty. Teledysk oraz film przerosły Nasze oczekiwania. Dodatkowym atutem to ujęcia z drona oraz 4k. Polecam każdemu który jeszcze zastanawia się nad wyborem kamerzysty. Nie pożałujecie! 💪

Kasia Współpraca z Arkiem od początku bardzo dobrze się układała. Krok po kroku przedstawił nam zakres usługi i rozwiewał nasze wątpliwości. W samym dniu ślubu wprowadzał luz i uśmiech co w tym dniu jest młodej parze bardzo potrzebne. Sesja także przebiegała w luźnej atmosferze bez sztucznych poz i ujęć, wszystko luźno i przyjemnie. Bylismy bardzo ciekawi efektu końcowego, ktory zdecydowanie sprostał naszym oczekiwaniom. Teledysk i film ze ślubu są bardzo dobrze zmontowane, oba filmy ogląda się z przyjemnością. Nasze zamówienie dostaliśmy przed terminem w eleganckim opakowaniu. Razem z mężem serdecznie polecamy usługi Arka!

Jak pracuję nad teledyskiem ślubnym?

Nie ukrywam, że tworząc film ślubny bardzo zależy mi na pokazaniu relacji między Wami. Czas ślubu to wyjątkowa chwila dla każdego z nas. Zawsze staram się jak najlepiej Was poznać i zrozumieć chemię między Wami. Uwielbiam łamigłówki i tworzenie ujęć, o których na sesji nawet nie macie pojęcia. Zobaczycie je już za chwilę na premierze.

Mój cel to stworzenie dla Was emocjonalnego, nowoczesnego, dynamicznego i krótkiego teledysku ślubnego jak i dłuższego filmu ślubnego (60 minut) lub krótszego (do 30 minut). Aby to osiągnąć, musimy uchwycić wiele fragmentów Waszego dnia. Jako kamerzysta obserwuję Was razem i uwieczniam naturalne emocje bez sztucznego pozowania. Dzięki doświadczeniu w fotografii i filmowaniu potrafię przewidzieć i uchwycić te subtelne momenty. Także te, które pojawiają się podczas szalonej zabawy na parkiecie.

Jak zrobić dobry film ślubny?

Doświadczenie jako kamerzysta ślubny zbierałem przez spory kawałek swojego życia. Mimo iż film ślubny i styl jego tworzenia co jakiś czas się zmienia pewne rzeczy pozostają takie same. Przede wszystkim musicie czuć się swobodnie w obecności filmowca ślubnego i fotografa. Skupcie się na naturalności. Profesjonalny kamerzysta ślubny dobrze wie, jak zadbać o prawdziwe emocjonujące ujęcia. Bardzo ważne jest zaufanie do osoby za aparatem. Zawsze chcę zrobić jak najlepsze ujęcie i pokazać Młodą Parę z najlepszej strony. Wiem, że zapewne po raz pierwszy będziecie przez kilkanaście godzin pod ostrzałem aparatów, ale zobaczycie, że warto uśmiechać się w stronę obiektywu.

Arkadiusz Zajas

Nazywam się Arkadiusz Zajas, tak wyglądam, a to mój numer telefonu: +48 602 279 823

Zawsze możesz do mnie napisać wiadomość. Sprawdź jak szybko odpiszę.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Skąd się o nas dowiedziałeś?
Kamerzysta na wesele

Pytania i odpowiedzi do kamerzysty i fotografa.

Tak posiadamy ukończony kurs liturgiczny.

Wybór fotografa i kamerzysty z jednej firmy ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia spójność stylu fotografii i filmu, co daje jednolitą pamiątkę. Ponadto, specjaliści z jednej firmy znają się i umieją ze sobą współpracować, co minimalizuje ryzyko nieporozumień i optymalizuje czas przeznaczony na sesję zdjęciową i filmową.

Pracujemy od przygotowań Państwa Młodych do godziny 00:30 czyli do końca oczepin.

Film z wesela najczęściej umieszcza się na stronie kamerzysty i udostępnia link gościom weselnym. Dzięki temu nie musicie się martwić jak przesłać Wasz film z wesela i teledysk ślubny osobom zainteresowanym. Taka strona często jest zabezpieczona hasłem i nie jest ogólnie dostępna dla osób postronnych. Dostęp do niego mają tylko osoby znające hasło.

Innym sposobem na podzielenie się swoim filmem ślubnym jest portal Youtube lub dysk Google. W obu przypadkach możecie zrobić to samodzielnie i udostępnić link do przesłanego filmu. Zaletą dysku Google jest możliwość pobrania takiego filmu przez gości weselnych, wgraniu go na pendrive i podłączenie do telewizora.

Początkujący fotograf powinien wycenić swoje usługi na około 2500zł. Fotograf z kilkuletnim doświadczeniem nie powie mniej niż 4000zł. Doświadczony fotograf to ceny od 4000zł do nawet 8000zł. Na cenę wpływa marka i jakość. Identyczna sytuacja jest z kamerzystami. Dobry kamerzysta powinien wycenić pracę na ponad 4000zł nawet do 8000zł.

Sesja plenerowa może trwać kilka godzin lub też cały dzień. Nie normujemy czasu trwania sesji. Wszystko zależy ile poświęcimy na dojazd i od miejsca sesji.

Na film z wesela trzeba czekać od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy licząc od dnia wykonania wszystkich ujęć dla Młodej Pary, aby zmontować nowoczesny film ślubny przez kamerzystę.

Skąd bierze się ta rozpiętość od 1 do 3 miesięcy w oddaniu filmu ślubnego?. Początkiem sezonu ślubnego kamerzysta na wesele odda film ślubny szybciej ze względu na ilość zleceń, które musi wykonać. Dlatego początkiem sezonu ślubnego czas oczekiwania to 1 miesiąc, a końcem czyli w listopadzie to nawet 3 miesiące. Wszystkie te informacje powinny być zawarte w umowie jaką podpisujecie z kamerzystą ślubnym. Sumienny wykonawca zawsze trzyma się wyznaczonych terminów.

Rezerwację fotografa i kamerzysty warto dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej na minimum 1.5 roku przed planowanym terminem ślubu. Dzięki temu macie większą pewność, że wybieracie swojego wymarzonego specjalistę.

Nie ograniczamy się do naszego regionu. Pracujemy w całej Polsce.

Podpisanie umowy odbywa się przy dobrej kawie lub herbacie. Jeżeli dzieli nas większa odległość od nas to proponujemy podpisanie umowy poprzez email.

Wszystki zebrane przez nas materiały są przechowywane na zewnętrznych dyskach twardych w systemie NAS w podwójnej identycznej kopii. Gdy jeden dysk ulega awarii zawsze mamy kopię na drugim.

Minisesja w dniu slubu to bardzo dobry sposób na uwiecznienie tego jak wyglądacie i co czujecie tego dnia. Zazwyczaj trwa kilkanaście minut i wykonujemy ją w okolicy miejsca wesela.

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.