Sesja ślubna na Zamku w Mosznej: Odkryj magię i jego klimat

5/5 - (16 ocen)

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej to marzenie wielu Młodych Par. Miejsce to emanuje historią, klimatem i tajemniczością, które są idealnym tłem dla fotografii ślubnych. Podobnie sytuacja ma się gdy tworzę film ślubny. W tym artykule opiszę Wam, dlaczego warto wybrać się na sesję ślubną do tego niezwykłego zamku. Zobaczycie również wiele ujęć jakie zrobiliśmy z Alicją i Piotrem we wnętrzach i okolicy Zamku w Mosznej. Może chcecie się tam wybrać?.

Spis Treści:

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Dlaczego zamek?
Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Historia
Sesja ślubna w Mosznej – Niepowtarzalna atmosfera
Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Jaka pora roku?
Sesja ślubna w Mosznej – No to planujemy!
Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Jaki styl?
Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Podsumowanie

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna na Zamku w MosznejDlaczego zamek?

Pierwszy krok do stworzenia wyjątkowej sesji ślubnej to wybór odpowiedniej lokacji. Każda Młoda Para ma inne preferencje odnośnie sesji ślubnej. Wszystko zależy od charakteru nowożeńców, czy stylu sukni ślubnej. Zamku w Mosznej nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z najbardziej urokliwych i znanych budowli w Polsce. Zapytam, więc jako fotograf dlaczego, więc to miejsce jest tak popularne wśród nowożeńców?.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna na Zamku w MosznejHistoria

Zamek w Mosznej został zbudowany w stylu neogotyckim i położony jest w malowniczej okolicy na południu Polski. Jego korzenie sięgają XIV wieku, co nadaje mu niezwykły klimat. Wnętrza zamku zachwycają nie tylko architekturą, ale także bogatą kolekcją dzieł sztuki, mebli i innych unikatowych przedmiotów. Można je fajnie użyć podczas sesji.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna na Zamku w MosznejNiepowtarzalna atmosfera

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej daje wiele możliwości podczas sesji ślubnej. Każdy zakamarek tego miejsca kryje w sobie historię, która staje się częścią Waszej opowieści. To idealne miejsce, aby poczuć się jak bohaterowie bajki czy poczuć klimat Harrego Pottera. Miejsce to może wydawać się „oklepane” przez fotografów, ale ja tak nie uważam. Każda pora roku to inne wizualne doznania. Jeżeli komuś marzy się sesja w klimatach zamkowych czy pałacowych to sesja ślubna na zamku w Mosznej to strzał w dziesiątkę.

Sesja ślubna zamek moszna
Sesja ślubna na zamku w mosznej

Sesja ślubna na Zamku w MosznejJaka pora roku?

Termin sesji ślubnej na Zamku w Mosznej to bardzo ważny element. Sezon ślubny w Polsce rozpoczyna się wiosną i trwa do późnej jesieni. Pora roku wpływa na całą atmosferę sesji, więc warto wybrać termin, który odda Waszą wizję. Nie polecam sesji ślubnych w godzinach południowych. Najlepsza godzina to przyjazd na miejsce o godzinie 16 we wrześniu i o 17-18 wiosną i wczesnym latem.

Wiosna

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Zamkowy park w pełni rozkwita, a kwitnące kwiaty stanowią piękne tło dla Waszych fotografii w maju. Sesja w tym okresie jest pełna kolorów.

Lato

Lato na Zamku w Mosznej to również piękny czas na sesję ślubną. Długie dni pozwalają na korzystanie z przepięknych ogrodów i dziedzińców. Słońce sprawia, że cała okolica lśni magią, co daje niesamowite efekty na zdjęciach późniejszą porą dnia.

Jesień

Jesień na zamku to czas złotych liści i ciepłych barw. Kolorowe liście i miękkie światło tworzą niepowtarzalną aurę.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna na Zamku w MosznejNo to planujemy!

Zapytajcie o stan zamku

Bardzo ważne jest żebyście przed przyjazdem na zamek zadzwonili do recepcji czy są aktualnie prowadzone jakieś prace remontowe. Byłem tam raz na sesji w momencie prac remontowych okien i elewacji. To nauczyło mnie żeby zawsze dzwonić do recepcji czy jest wszystko ok. Nie zapominajcie o tym bo po co tracić czas i nerwy?.

Sesja ślubna na zamku w mosznej

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – 10 Młodych Par na miejscu

Nie przestraszcie się, gdy po przyjeździe na miejsce spotkacie na spokojnie 10 Młodych Par, które przechadzają się po parku czy słynnych schodach przy, których każdy chce mieć zdjęcie. Czasem trzeba chwilkę poczekać, ale okolica jest na tyle duża, że gdy coś jest aktualnie zajęte to zawsze można udać się w inne miejsce.

Sesja ślubna zamek moszna

Wybór pory dnia

To, o której godzinie wykonamy sesję ślubną ma kluczowe znaczenie. Większość fotografów i filmowców ślubnych wykonuje sesję ślubną w godzinach popołudniowych. Jeżeli planujecie wykonać sesję ślubną we wnętrzach zamku i na zewnątrz to dobrze jest być na miejscu 4 godziny przed zachodem słońca. Na spokojnie wykonacie wtedy całą sesję. Jeżeli planujecie tworzyć jedynie na zewnątrz to na sesje wystarczą Wam spokojnie dwie godziny.

Sesja ślubna na zamku w mosznej

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Jaki styl?

Określcie, jaki styl sesji ślubnej Was interesuje. Czy to ma być sesja klasyczna, pełna elegancji, czy może bardziej luźna i pełna spontaniczności? Zamkowy klimat daje wiele możliwości.

Sesja ślubna zamek moszna

Przygotowania do sesji ślubnej na zamku w Mosznej

Dodatki i dekoracje podczas sesji ślubnej

Małe detale sprawiają, że sesja ślubna na Zamku w Mosznej staje się niezapomniana. Dodatki, kwiaty, i dekoracje nadadzą sesji indywidualnego charakteru. Jeżeli macie ochotę może warto zabrać koc i piknikowy kosz?. Kieliszki plus szampan?. Wszystko zależy od Was.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – Podsumowanie

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej to niezapomniane przeżycie. To nie tylko sesja ślubna, ale także możliwość spędzenia czasu w magicznym miejscu, które zapadnie Wam w pamięć. Choć na miejscu spotkacie wiele Młodych Par to każdy jest w stanie znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie.

Sesja ślubna zamek moszna
Sesja ślubna na zamku w mosznej

Najczęstsze Pytania

Tak, zazwyczaj wymagane jest uzyskanie zgody na przeprowadzenie sesji na terenie zamku. Skontaktujcie się z administracją zamku, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Doświadczenie mówi nam, że sesja ślubna trwa około dwóch godzin jeżeli wykonujemy zdjęcia na zewnątrz zamku w Mosznej. Jeżeli chcemy robić zdjęcia czy film w środku należy doliczyć około 1.5h. Nie należy się jednak śpieszyć ponieważ zarówno zamek jak i jego otoczenie skrywa wiele interesujących miejsc, w których można fotografować i filmować.

Koszt to150 zł za udostępnienie terenu zewnętrznego oraz 400 zł za udostępnienie wnętrz do sesji. Ponadto Zamek w Mosznej jest otwarty od 09:00 do 17:00 (wtedy zamykany jest dostęp do komnat wewnątrz).

Zalecamy rezerwację terminu na sesję ślubną na zamku w środku co najmniej tydzień przed planowaną datą, zwłaszcza w sezonie ślubnym.

Zamek w Mosznej oferuje wiele malowniczych miejsc, takich jak ogrody, dziedzińce, czy wnętrza zamku. Wybór zależy od Waszych preferencji i stylu sesji.

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.

Interesuje Cię kameszysta na wesele?. Napisz zobaczymy czy mamy wolny termin