Sesja ślubna Zamek w Mosznej – Ile kosztuje sesja ślubna?

Sesja ślubna Zamek w Mosznej – Ile kosztuje sesja ślubna?

5/5 - (16 ocen)

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej to marzenie wielu Młodych Par. Miejsce to emanuje historią, klimatem i tajemniczością, które są idealnym tłem dla fotografa i kamerzysty ślubnego. Podobnie sytuacja ma się, gdy tworzę film ślubny. W tym artykule opiszę Wam, dlaczego warto wybrać się na sesję ślubną do tego niezwykłego zamku. Zobaczycie również wiele ujęć jakie zrobiliśmy z Alicją i Piotrem we wnętrzach i okolicy Zamku w Mosznej. Może chcecie się tam wybrać?. Najpierw odpowiem Wam na linka pytań, które na wstępie się nasuwają.

Spis Treści:

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Czy na Zamku w Mosznej można zrobić sesję ślubną?Sesja ślubna Zamek w Mosznej

Jak najbardziej możemy wykonać sesję ślubną fotograficzną jak i film ślubny do teledysku przez kamerzystę. Jednak na przełomie lat nauczyłem się żeby przed przyjazdem na sesję ślubna do Zamku w Mosznej wykonać tam telefon z bardzo konkretnym pytaniem. Domyślacie się jakim?. Już Wam odpowiadam. Czy na Zamku w Mosznej prowadzone są jakieś prace remontowe?. Przez ostatnie lata zamek przechodził przez remont elewacji, wymianę okien aż po remont słynnych schodów. Wyobrażacie sobie Młodą Parę, która na dojazd potrzebowała kilka godzin, a zastaliby zamek w remoncie?. Pytanie retoryczne. To taka porada ode mnie dla Was.

Sesja ślubna zamek moszna

Ile kosztuje sesja ślubna na Zamku w Mosznej?

Zamek w Mosznej to wyjątkowe miejsce na sesję ślubną, które wybierają tysiące Młodych Par chcąc uwiecznić swoją miłość podczas sesji plenerowej. Koszt sesji w Zamku w Mosznej waha się między 150zł a 400zł. Z czego wynika ta różnica w cenie?. Jak możecie się domyśleć wszystko zależy od wymagań i oczekiwań nowożeńców. Jeżeli wystarczy Wam robienie zdjęć czy ujęć do filmu na zewnątrz zamku opłatę jaką będziecie musieli ponieść wyniesie 150zł. Jeżeli Zaś zdecydujecie się na ujęcia w środku zamku to do tej kwoty doliczyć będziecie musieli 400zł. Razem 500zł za pełen pakiet możliwości. Niestety nie skorzystacie z dobrodziejstwa całego zamku. Do zdjęć zostanie Wam udostępnionych kilka sal jak i restauracja z pięknymi schodami do określonej godziny podawania kolacji.

Sesja ślubna na zamku w mosznej

Czy w Zamku w Mosznej trzeba rezerwować termin sesji ślubnej?

Niestety w Zamku w Mosznej nie da się zarezerwować sesji ślubnej na wyłączność nowożeńców. Jednak jak wspomniałem wcześniej warto wykonać tam telefon bo poza remontami Zamku w Mosznej w sesji może przeszkodzić wiele innych czynników. Na miejscu możemy spotkać ekipę filmową kręcącą ujęcia do nowego filmu, Zamek może zostać wynajęty pod prywatny event jak wesele lub mogą się odbywać innego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Historia – Sesja ślubna Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej został zbudowany w stylu neogotyckim i położony jest w malowniczej okolicy na południu Polski. Jego korzenie sięgają XIV wieku, co nadaje mu niezwykły klimat. Wnętrza zamku zachwycają nie tylko architekturą, ale także bogatą kolekcją dzieł sztuki, mebli i innych unikatowych przedmiotów. Można je fajnie użyć podczas sesji.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Niepowtarzalna atmosfera, której nie zapomnisz – Sesja ślubna Zamek w Mosznej

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej daje wiele możliwości podczas sesji ślubnej. Każdy zakamarek tego miejsca kryje w sobie historię, która staje się częścią Waszej opowieści. To idealne miejsce, aby poczuć się jak bohaterowie bajki czy poczuć klimat Harrego Pottera. Miejsce to może wydawać się „oklepane” przez fotografów, ale ja tak nie uważam. Każda pora roku to inne wizualne doznania. Jeżeli komuś marzy się sesja w klimatach zamkowych czy pałacowych to sesja ślubna na zamku w Mosznej to strzał w dziesiątkę.

Sesja ślubna zamek moszna
Sesja ślubna na zamku w mosznej

Jaka pora roku najlepsza na sesję slubną na Zamku w Mosznej?

Termin sesji ślubnej na Zamku w Mosznej to bardzo ważny element. Sezon ślubny w Polsce rozpoczyna się wiosną i trwa do późnej jesieni. Pora roku wpływa na całą atmosferę sesji, więc warto wybrać termin, który odda Waszą wizję. Nie polecam sesji ślubnych w godzinach południowych. Najlepsza godzina to przyjazd na miejsce o godzinie 16 we wrześniu i o 17-18 wiosną i wczesnym latem.

Wiosna

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Zamkowy park w pełni rozkwita, a kwitnące kwiaty stanowią piękne tło dla Waszych fotografii w maju. Sesja w tym okresie jest pełna kolorów.

Lato

Lato na Zamku w Mosznej to również piękny czas na sesję ślubną. Długie dni pozwalają na korzystanie z przepięknych ogrodów i dziedzińców. Słońce sprawia, że cała okolica lśni magią, co daje niesamowite efekty na zdjęciach późniejszą porą dnia.

Jesień

Jesień na zamku to czas złotych liści i ciepłych barw. Kolorowe liście i miękkie światło tworzą niepowtarzalną aurę.

Sesja ślubna na zamku w mosznej
Sesja ślubna zamek moszna

Planowanie sesji ślubnej na Zamku w Mosznej

Zapytajcie o stan zamku

Bardzo ważne jest żebyście przed przyjazdem na zamek zadzwonili do recepcji czy są aktualnie prowadzone jakieś prace remontowe. Byłem tam raz na sesji w momencie prac remontowych okien i elewacji. To nauczyło mnie żeby zawsze dzwonić do recepcji czy jest wszystko ok. Nie zapominajcie o tym bo po co tracić czas i nerwy?.

Sesja ślubna na zamku w mosznej

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej – 10 Młodych Par na miejscu

Nie przestraszcie się, gdy po przyjeździe na miejsce spotkacie na spokojnie 10 Młodych Par, które przechadzają się po parku czy słynnych schodach przy, których każdy chce mieć zdjęcie. Czasem trzeba chwilkę poczekać, ale okolica jest na tyle duża, że gdy coś jest aktualnie zajęte to zawsze można udać się w inne miejsce. Żeby wykonać nowoczesny teledysk ślubny trzeba nauczyć się cierpliwości.

Sesja ślubna zamek moszna

Wybór pory dnia

To, o której godzinie wykonamy sesję ślubną ma kluczowe znaczenie. Większość fotografów i filmowców ślubnych wykonuje sesję ślubną w godzinach popołudniowych. Jeżeli planujecie wykonać sesję ślubną we wnętrzach zamku i na zewnątrz to dobrze jest być na miejscu 4 godziny przed zachodem słońca. Na spokojnie wykonacie wtedy całą sesję. Jeżeli planujecie tworzyć jedynie na zewnątrz to na sesje wystarczą Wam spokojnie dwie godziny.

Sesja ślubna na zamku w mosznej

Jaki styl sesji ślubnej na Zamku w Mosznej?

Określcie, jaki styl sesji ślubnej Was interesuje. Czy to ma być sesja klasyczna, pełna elegancji, czy może bardziej luźna i pełna spontaniczności? Zamkowy klimat daje wiele możliwości.

Sesja ślubna zamek moszna

Sesja ślubna Zamek w Mosznej – Podsumowanie

Sesja ślubna na Zamku w Mosznej to niezapomniane przeżycie. To nie tylko sesja ślubna, ale także możliwość spędzenia czasu w magicznym miejscu, które zapadnie Wam w pamięć. Choć na miejscu spotkacie wiele Młodych Par to każdy jest w stanie znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie.

Sesja ślubna zamek moszna
Sesja ślubna na zamku w mosznej

Najczęstsze Pytania

Tak, zazwyczaj wymagane jest uzyskanie zgody na przeprowadzenie sesji na terenie zamku. Skontaktujcie się z administracją zamku, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Doświadczenie mówi nam, że sesja ślubna trwa około dwóch godzin jeżeli wykonujemy zdjęcia na zewnątrz zamku w Mosznej. Jeżeli chcemy robić zdjęcia czy film w środku należy doliczyć około 1.5h. Nie należy się jednak śpieszyć ponieważ zarówno zamek jak i jego otoczenie skrywa wiele interesujących miejsc, w których można fotografować i filmować.

Koszt to150 zł za udostępnienie terenu zewnętrznego oraz 400 zł za udostępnienie wnętrz do sesji. Ponadto Zamek w Mosznej jest otwarty od 09:00 do 17:00 (wtedy zamykany jest dostęp do komnat wewnątrz).

Zalecamy rezerwację terminu na sesję ślubną na zamku w środku co najmniej tydzień przed planowaną datą, zwłaszcza w sezonie ślubnym.

Zamek w Mosznej oferuje wiele malowniczych miejsc, takich jak ogrody, dziedzińce, czy wnętrza zamku. Wybór zależy od Waszych preferencji i stylu sesji.

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.