Poradnik ślubny. Wymarzona sesja plenerowa.

Sesja ślubna w górach szczyrbskie jezioro

Poradnik ślubny. Wymarzona sesja plenerowa.

Oceń stronę

Jesteśmy kilka chwil po dniu, który zapadnie w Waszej pamięci na zawsze. Poradnik ślubny dobiega końca. Praca z fotografem i filmowcem jeszcze jeszcze trwa. Musicie się teraz zastanowić, gdzie przeprowadzić sesję plenerową.

Patrząc wstecz na wszystkie sesje, które wykonałem mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z ulubionych części mojej pracy z Wami. Cały stres związany z organizacją ślubu i wesela już minął, wróciliście z podróży poślubnej, możemy spotkać się ponownie i powspominać wszystkie fajne sytuacje z Waszego dnia.

Poradnik ślubny

Sesja plenerowa będzie wisienką na torcie, którą w wielu przypadkach umieścicie w swoich mediach społecznościowych i pochwalicie się bliskim.

Jakie miejsce wybrać na taką sesję?. – poradnik ślubny

Uwielbiam, gdy pytacie mnie o polecenie miejsca, które jest świetne na sesję. Pojawiają się wtedy w mojej głowie przygody zagraniczne na Fiordach, Alpach czy niezliczone wyprawy w Polsce. Jednak przed zasugerowaniem Wam takiego miejsca potrzebuję nieco więcej informacji. Zawsze proszę o trzy słowa kluczowe takie jak na przykład „lasy, jeziora, przestrzeń”, „parki, pałace natura”, „góry, łąki, widoki” i tym podobne.

Poradnik ślubny

Jeżeli już mnie naprowadzicie to staram się przedstawić kilka miejsc, które mogą się Wam spodobać. Większość sesji wykonuję w naturze. Czasami jedziemy do jakiś zamków czy pałaców wykorzystując to co jest dookoła. Sesje miejskie nie są aż tak popularne ze względu na nieproszonych gości, którzy ciągle wpadają w kadr czy też życzą wszystkiego najlepszego rozpraszając podczas sesji.

Filmowanie ślubne – Znaleźliśmy już wymarzone miejsce na plener. Jak się do niego przygotować?. – poradnik ślubny

Postaram się Wam opisać to na przykładzie z życia wziętego. Wybieramy się na sesję ślubną w Tatry. Jedziemy w nasze polskie góry. Sesje w tatrach są urokliwe zarówno w lecie, jesienną porą jak i w środku zimy. Jest to miejsce, gdzie będziemy pracować bliżej południa niż wieczorem. Dzieje się tak ze względu na otaczające nas góry i lasy, gdzie światło potrafi płatać figle.

Poradnik ślubny

Pakując plecak pamiętajmy o butelce wody, czymś do jedzenia i wygodnych butach. Pani Młoda może ubrać dowolne wygodne buty. Szpilki nie będą tam potrzebne. Podczas sesji nie będą widoczne (jeżeli sukienka je zakryje). Pan Młody jednak musi posiadać buty z wesela. Nie przykryje ich niestety sukienką. Możecie powiedzieć, że przecież może je ubrać jak już dojdziemy do celu. Ja wtedy odpowiem, że niestety nie ponieważ czy jesteśmy w dolinie, czy idziemy na Rusinową Polanę to sesję wykonujemy praktycznie od wyjścia z auta na szlaku. Przebieranie obuwia co kilka minut nie wchodzi w grę.

Naturalne ujęcia i magia chwili. – poradnik ślubny

Często pytacie mnie jak będzie taka sesja wyglądała. Mówicie, że nie lubicie pozować i choć wyglądacie jak milion dolarów to staracie się mnie przekonać, że nie wyglądacie dobrze na zdjęciach. Choć nie zawsze tak jest. Sesja plenerowa to przygoda, spacer, odskocznia od codziennego trybu życia. Oczywiście podpowiadam Wam jak się ustawić, gdzie stanąć, żeby światło i ujęcie było odpowiednie. Nie wymuszam pocałunków bo nie o to chodzi. Znacznie ciekawsze są momenty przed nim samym, kiedy spojrzycie na siebie, czy zaczniecie się naturalnie śmiać przez całą tą sytuację.

Poradnik ślubny

Po kilku chwilach zdajecie sobie sprawę, że sesja plenerowa to nic strasznego i często sami wymyślacie ujęcia. Przecież trzymanie się za rękę, spacerowanie, objęcia i naturalna energia to nic strasznego. Wystarczy pokazać Wam kilka ujęć jakie zrobię, a niepewność i strach znika. Robię tak, gdy widzę, że nadal się trochę stresujecie. Te kilka fajnych ujęć jakie widzicie dodaje otuchy i jest wszystkim łatwiej.

Super wygląda, gdy jesteście w ruchu. Chwycicie suknię i zaczniecie się całą sytuacją bawić. To moment na robienie dobrych ujęć. Często powiem Wam coś głupiego czego się nie spodziewaliście i pojawia się naturalny uśmiech. Sesja plenerowa to nie czas na powagę i ciągłe trzymanie się schematów.

Fotograf ślubny wadowice

Bardzo lubię odwiedzać miejsca, w których jeszcze nie byłem. Towarzyszy temu dreszczyk emocji i poszukiwanie świeżych ujęć. Na przełomie lat liczba takich miejsc bardzo zmalała, choć nadal odkrywam kolejne.

Czas jaki musimy przeznaczyć na sesję plenerową jest bardzo różny. Jeżeli jedziemy kilka godzin w jedną stronę, wyruszamy z rana, a następnie sesja trwa 2-3 godziny to prawie pewne, że wrócimy wieczorem. Wszystko zależy od naszego planu. Gdy wybieramy się za granicę to taki wyjazd potrwa 2-3 dni.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy mamy zrobić sesję na miejscu czyli do godziny od miejsca zamieszkania. Wtedy w zależności od pory roku polujemy na odpowiednią porę dnia. Bardzo często jest to zachód słońca. Zazwyczaj wystarczą dwie godziny, żeby zrobić wszystkie fajne ujęcia.

Pamiętajmy o tym, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata żeby zrobić dobre zdjęcia czy teledysk ślubny. Przypomnę to po raz kolejny. To dzięki Wam powstają niesamowite ujęcia. To Wasza relacja tworzy klimat. My jedynie pomagamy Wam w tworzeniu tej historii i podpowiadamy jak to zrobić wizualnie i technicznie. Są takie sytuacje, gdzie wybieramy się do sprawdzonego lasu czy na łąkę obok jeziora i dzieje się magia.

Fotografia ślubna

Co zabrać na taką sesję?- poradnik ślubny

Jeżeli jesteśmy kilka dni po ślubie bardzo możliwe, że bukiet jeszcze żyje, wiec warto go mieć przy sobie. Jeżeli masz wianek i pasuje on do miejsca sesji to oczywiście zabieramy go ze sobą. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z dodatkami. Na takiej sesji powinniście czuć się swobodnie i nie myśleć ciągle o plecakach czy siatkach, które trzeba dźwigać bo jest tam koc, szampan itd.

Ostatnie lata pokazały, że popularne są race dymne, które dodają ciekawy look.

Zawsze możecie przedstawić swój pomysł na sesję, zapytać fotografa i filmowca czy ten pomysł jest fajny. Tak na prawdę przez cały czas Was poznaję i jestem bardzo otwarty na wszelkiego rodzaju eksperymenty. Dlaczego nie?.

Zobacz inne nasze poradniki


O autorze

Arkadiusz Zajas jest twórcą filmów ślubnych, komercyjnych jak i zdjęć reklamowych. Założyciel marki Allemedia w 2008 roku kontynuuje swoją podróż realizując różne projekty zostawiając w nich cząstkę siebie. Cykl wpisów poświęcony branży ślubnej ma na celu pokazanie od kuchni jak wygląda praca fotografa i filmowca ślubnego i również pomoc w organizacji tego wymarzonego dnia.

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.