Pytania i odpowiedzi

Najważniejsze to stworzyć harmonogram dnia ślubu. Podajcie tam takie informacje jak numery telefonów do Państwa Młodych, pinezki wszystkich ważnych lokalizacji na google maps, przydatne informacje jak liczba gości, wszystkie atrakcje na weselu czy informacji o dodatkowych wymaganiach. Pytań jest wiele. My w naszym harmonogramie mamy ich prawie 30.

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcecie uzyskać i w jakim miejscu się znajdujecie. Jeżeli wybraliście sesję ślubną w górach to zabieranie wielu rzeczy tylko będzie Wam przeszkadzało. Jeżeli pod miejsce sesji ślubnej podjeżdżacie autem to mozęcie zabrać takie rzeczy jak:

  • koc
  • szampan
  • lustra
  • rekwizyty związane z Wami takie jak książki czy gadżety
  • race dymne
  • zimne ognie
  • pizze, burgery, jedzenie do wykorzystania podczas sesji

Wszystko co tylko chcecie. Trzeba łamać schematy i nie popadać w rutynę.

Znajdziecie tutaj wiele modułów do edycji. Między innymi powitanie swoich gości, harmonogram wesela, przydatne informacje, ciekawostki o nowożeńcach, wysiad z Młodą Parą i wiele wiele więcej.

Gazeta Weselna ma swój największy urok w czerni i bieli. Jednak jeżeli będziecie chcieli, aby Wasze zdjęcia były kolorowe to nie ma problemu. Jako fotograf i filmowiec ślubny wiem, że nie każda moja para lubi zdjecia czarno białe.

Edycja szablonów Gazety Weselnej jest dziecinnie prosta i intuicyjna. Wszystko zrobisz w darmowej aplikacji Canva.

Tak, zdecydowanie możecie wybrać więcej niż jedną lokalizację. Góry oferują wiele pięknych miejsc, które warto uwzględnić w sesji ślubnej. Warto pamiętać żeby były one w niedalekiej odległości od siebie.

Tak, możecie zabrać ze sobą rekwizyty, które dodadzą charakteru Waszej sesji ślubnej. Upewnijcie się jednak, że są one praktyczne i łatwe do przewiezienia w górskim terenie.

Tak, możecie zabrać ze sobą rekwizyty, które dodadzą charakteru Waszej sesji ślubnej. Upewnijcie się jednak, że są one praktyczne i łatwe do przewiezienia w górskim terenie.

Jeżeli masz pomysł na nowe moduły to oczywiście możesz je dodawać. Jest to jak najbardziej możliwe.

Pustynia Błędowska jest podzielona na strefy. Ta północna to teren wojskowy i nie zawsze można tam fotografować i tworzyć film ślubny. Strefa ogólnodostępna znajduje się od strony róży wiatrów.

Tak, zazwyczaj wymagane jest uzyskanie zgody na przeprowadzenie sesji na terenie zamku. Skontaktujcie się z administracją zamku, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Nie, nie musicie posiadać doświadczenia przed obiektywem. Profesjonalny fotograf będzie w stanie poprowadzić Was przez sesję i pomóc w uzyskaniu naturalnych i pięknych ujęć.

Tak posiadamy ukończony kurs liturgiczny.

Koszt sesji ślubnej w górach może się różnić w zależności od wybranych usług i lokalizacji. Zazwyczaj sesje w górach są nieco droższe, ale warto zainwestować w niezapomniane chwile i wyjątkowe fotografie. Dochodzą koszty zezwolenia na sesję w TPN czy koszty dojazdu i poświęcony czas.

Koszt sesji ślubnej w górach może się różnić w zależności od wybranych usług i lokalizacji. Zazwyczaj sesje w górach są nieco droższe, ale warto zainwestować w niezapomniane chwile i wyjątkowe fotografie. Dochodzą koszty zezwolenia na sesję w TPN czy koszty dojazdu i poświęcony czas.

Oczywiście, że tak. Choć fotograf wykona niesamowicie zdjęcia to nic tak nie uchwyci gestów, śmiechu i emocji jak dobrze wykonany film przez kamerzystę ślubnego. Profesjonalny kamerzysta nie odda Wam tylko filmu, ale przede wszystkim naturalnie zapisane wspomnienia, do których będziecie wracać przez całe życie.

Nie ma tam tylu turystów co w Polsce i kolejek. Jak dla mnie właśnie ten czynnik decyduje, że częściej wykonuję sesje ślubne w górach na Słowacji niż w Polsce.

Wybór fotografa i kamerzysty z jednej firmy ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia spójność stylu fotografii i filmu, co daje jednolitą pamiątkę. Ponadto, specjaliści z jednej firmy znają się i umieją ze sobą współpracować, co minimalizuje ryzyko nieporozumień i optymalizuje czas przeznaczony na sesję zdjęciową i filmową.

Pracujemy od przygotowań Państwa Młodych do godziny 00:30 czyli do końca oczepin.

Film z wesela najczęściej umieszcza się na stronie kamerzysty i udostępnia link gościom weselnym. Dzięki temu nie musicie się martwić jak przesłać Wasz film z wesela i teledysk ślubny osobom zainteresowanym. Taka strona często jest zabezpieczona hasłem i nie jest ogólnie dostępna dla osób postronnych. Dostęp do niego mają tylko osoby znające hasło.

Innym sposobem na podzielenie się swoim filmem ślubnym jest portal Youtube lub dysk Google. W obu przypadkach możecie zrobić to samodzielnie i udostępnić link do przesłanego filmu. Zaletą dysku Google jest możliwość pobrania takiego filmu przez gości weselnych, wgraniu go na pendrive i podłączenie do telewizora.

Jeżeli jest to początek sezonu to zdjęcia potrafimy oddać do 3 tygodni. Jeżeli jest to końcówka sezonu, czyli listopad to czas wydłuża się do 60 dni. Jest to zależne od wielu czynników.

Doświadczenie mówi nam, że sesja ślubna trwa około dwóch godzin jeżeli wykonujemy zdjęcia na zewnątrz zamku w Mosznej. Jeżeli chcemy robić zdjęcia czy film w środku należy doliczyć około 1.5h. Nie należy się jednak śpieszyć ponieważ zarówno zamek jak i jego otoczenie skrywa wiele interesujących miejsc, w których można fotografować i filmować.

Z informacji od par wiem, że goście chcieli zachować taką gazetę weselną dla siebie. Co za tym idzie jedna Gazeta Weselna na osobę powinna wystarczyć. Jednak można przygotować również jedną na parę.

Spersonalizowana gazeta weselna to wyjątkowa pamiątka dla gości weselnych. Dobrze zamówić gazetę dla jednego gościa weselnego lub, gdy mieszkają razem to wystarczy jedna sztuja na parę.

Jako fotograf ślubny pracuję zazwyczaj od przygotowań Państwa Młodych, czyli ubierania do końca oczepin do godziny 00:30.

Początkujący fotograf powinien wycenić swoje usługi na około 2500zł. Fotograf z kilkuletnim doświadczeniem nie powie mniej niż 4000zł. Doświadczony fotograf to ceny od 4000zł do nawet 8000zł. Na cenę wpływa marka i jakość. Identyczna sytuacja jest z kamerzystami. Dobry kamerzysta powinien wycenić pracę na ponad 4000zł nawet do 8000zł.

Projekt Gazety Weselnej wycenisz z łatwością w naszym sklepie z gazetami https://sklep.allemedia.pl jak i znajdziesz tam nasz Szablon Gazety Weselnej Premium. Darmowy szablon jak nazwa wskazuje jest darmowy.

Cena Gazety Weselnej uwarunkowana jest od jej personalizacji i ilości stron (modułów). Cztero stronicowa gazeta to koszt około 600zł plus nakład. Ośmio stronicowa gazeta to koszt ponad 1000zł plus nakład. Zawsze możesz skorzystać z naszego kalkulatora na stronie.

W Polsce kosztuje w TPN 150zł. Na Słowacji nie kosztuje nic. Zobaczcie cennik TANAPu na ich stronie słowackiej. Sesje rodzinne i ślubne są zwolnione z opłat.

Koszt to150 zł za udostępnienie terenu zewnętrznego oraz 400 zł za udostępnienie wnętrz do sesji. Ponadto Zamek w Mosznej jest otwarty od 09:00 do 17:00 (wtedy zamykany jest dostęp do komnat wewnątrz).

Cena sesji ślubnej w górach wacha się od 900zł do 1500zł w zależności czy wykonuje ją Wasz fotograf ślubny czy wynajmujecie fotografa specjalnie na tą okazję. Bardzo często wykonanie sesji ślubnej w górach fotograf ma w pakiecie i jest ona zawarta w umowie. Warto to sprawdzić i dopytać.

Jeżeli jesteście z północy czy centralnej Polski to taniej będzie wynająć Wam fotografa z południa Polski, który za dojazd na miejsce i czas pracy policzy zdecydowanie mniej niż ktoś na przykład z Poznania czy Warszawy. Warto zaufać takiemu fotografowi ponieważ doskonale zna interesujące Was miejsca i lepiej spełni Wasze oczekiwania.

Sesja plenerowa może trwać kilka godzin lub też cały dzień. Nie normujemy czasu trwania sesji. Wszystko zależy ile poświęcimy na dojazd i od miejsca sesji.

Jeżeli jesteśmy juz na miejscu to sesja ślubna trwa od 1.5 godziny do 2,5 godziny. Wszystko zależy od tego jakie efekty chcemy uzyskać i jaki mamy plan sesji. Bardzo ważne jest czy jesteśmy w górach i mamy gdzieś dojść czy jesteśmy na przykład na Pustyni Błędowskiej, gdzie wszystko mamy na miejscu w zasięgu ręki. Bywa i tak, że wyjeżdżamy rano a wracamy przed północą.

Czas na wykonanie Gazety Weselnej jest różny w zależności od wielu czynników takich jak między innymi miesiąc w roku. W szczycie sezonu mamy najwięcej pracy. Żeby otrzymać swoją gazetę na czas najlepiej skontaktować się z nami najpóźniej 2 miesiące przed terminem ślubu.

Na film z wesela trzeba czekać od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy licząc od dnia wykonania wszystkich ujęć dla Młodej Pary potrzebnych do montażu nowoczesnego filmu ślubnego przez kamerzystę.

Wszystko zależy od tego czy terminowo zostanie wykonana sesja ślubna w innym dniu niż wesele i sumienności wykonawcy. Wpływ na termin oddania zdjęć i filmu ślubnego ma również miesiąc ślubu.

Na film z wesela trzeba czekać od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy licząc od dnia wykonania wszystkich ujęć dla Młodej Pary, aby zmontować nowoczesny film ślubny przez kamerzystę.

Skąd bierze się ta rozpiętość od 1 do 3 miesięcy w oddaniu filmu ślubnego?. Początkiem sezonu ślubnego kamerzysta na wesele odda film ślubny szybciej ze względu na ilość zleceń, które musi wykonać. Dlatego początkiem sezonu ślubnego czas oczekiwania to 1 miesiąc, a końcem czyli w listopadzie to nawet 3 miesiące. Wszystkie te informacje powinny być zawarte w umowie jaką podpisujecie z kamerzystą ślubnym. Sumienny wykonawca zawsze trzyma się wyznaczonych terminów.

Rezerwację fotografa i kamerzysty warto dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej na minimum 1.5 roku przed planowanym terminem ślubu. Dzięki temu macie większą pewność, że wybieracie swojego wymarzonego specjalistę.

Zalecamy rezerwację terminu na sesję ślubną na zamku w środku co najmniej tydzień przed planowaną datą, zwłaszcza w sezonie ślubnym.

Podczas sesji ślubnej wykonuje setki zdjęć, żeby mieś pewność, że uchwycę te właściwe. Moim parom oddaję około 100 staranie obrobionych zdjęć

Nie ograniczamy się do naszego regionu. Pracujemy w całej Polsce.

Czas trwania sesji ślubnej w górach może być różny, zależnie od preferencji pary. Zazwyczaj sesje trwają od kilku godzin do całego dnia. Samo dojście na przykład nad Popradzki Staw to 1.5h. Kolejne dwie to sesja ślubna.

Czas trwania sesji ślubnej w górach może być różny, zależnie od preferencji pary. Zazwyczaj sesje trwają od kilku godzin do całego dnia. Samo dojście na przykład nad Popradzki Staw to 1.5h. Kolejne dwie to sesja ślubna.

To jak powinniście się ubrać zależy od takich czynników jak pora roku i temperatura. Jeżeli wybieracie się w góry to Pani Młoda powinna ubrać obuwie górskie ponieważ przykryje je suknia ślubna. Z Panem Młodym jest nieco gorzej ponieważ jego obuwie jest stale widoczne. Odpowiednie kadrowanie przez fotografa potrafi temu zaradzić. Mam jednak Młode Pary, które się tym nie przejmują i nie przeszkadzają im buty inne niż weselne. Wszystko zależy od Was.

Podpisanie umowy odbywa się przy dobrej kawie lub herbacie. Jeżeli dzieli nas większa odległość od nas to proponujemy podpisanie umowy poprzez email.

Wszystki zebrane przez nas materiały są przechowywane na zewnętrznych dyskach twardych w systemie NAS w podwójnej identycznej kopii. Gdy jeden dysk ulega awarii zawsze mamy kopię na drugim.

Gazeta Weselna jest drukowania na papierze formatu A3, a następnie składana na pół.

W Polsce popularne lokalizacje górskie to np. Tatry, Bieszczady, Sudety czy Beskidy. Można wybrać miejsce, które najbardziej odpowiada Waszym upodobaniom i stylowi. Popradzki Staw, Szczyrbskie Jezioro czy Dolina Kościeliska to dobry pomysł.

Nie ma minimalnego zamówienia. Czy zamówisz jedną sztukę czy sto cena jest uwarunkowana od ilości spersonalizowanych stron. Koszt wydruku wzgledem pracy włożonej w stworzenie gazety to ułamek ceny. Jedna strona może kosztować 100zł lub 160zł w zależnosci od włożonej w nią pracy.

Zamek w Mosznej oferuje wiele malowniczych miejsc, takich jak ogrody, dziedzińce, czy wnętrza zamku. Wybór zależy od Waszych preferencji i stylu sesji.

Najlepsze pory roku na sesję ślubną w górach zależą od preferencji pary. Wiosna i jesień oferują piękne kolory liści, podczas gdy zima daje możliwość uwiecznienia chwil na tle białego puchu. Lato natomiast jest idealne na sesje wśród kwitnących łąk i górskich jezior.

Pamiętajcie, że na szczycie jest zazwyczaj 10 stopni mniej niż na dole (w lecie). W zimie potrafi być nawet -25 stopni. Byłem na takiej sesji i wiem co mówię. Przygotujcie odpowiednie ubranie.

Czas, w którym najlepej zrobić sesję ślubną jest zależny od tematyki sesji i miejsca. Zazwyczaj unika się południa ze względu na mocne światło. Większośc fotografów i kamerzystów wybiera jednak godziny popołudniowe i wieczorne szukając złotej godziny czyli zachodu słońca. Słońce wtedy jest miękkie, ciepłe i można tworzyć wyjątkowe efekty na zdjęciach i filmie. W lecie również temperatura jest niższa.

Wyciąg zamykają o godzinie 18, więc jak zostaniecie na szczycie po tej godzinie będziecie mieć kłopoty. Uważajcie na to.

Macie do wyboru dwie ścieżki stworzenia Gazety Weselnej. Możemy przeprowadzić z Wami rozmowę telefoniczną lub też wideokonferencję podczas, której zadamy Wam wiele spersonalizowanych pytań. Następnie my napiszemy teksty i prześlemy Wam do akcepracji. Druga ścieżka tworzenia gazety to przesłanie do Was szkicu i napisanie tekstów przez Was. Nie narzucamy żadnego rozwiązania. Z chęcią pomożemy Wam w wyborze.

Minisesja w dniu slubu to bardzo dobry sposób na uwiecznienie tego jak wyglądacie i co czujecie tego dnia. Zazwyczaj trwa kilkanaście minut i wykonujemy ją w okolicy miejsca wesela.

Bądźcie na parkingu o 14 żeby wszystko spokojnie zrobić. Wyjazd na górę to minimum 20 minut. Na górze spedzicie około 2h.

Gazeta weselna jest drukowana na wyselekcjonowanym papierze w formacie A3 i składanym na połowę tworząc wygląd gazety. Ostateczny format to A4.