Fotograf ślubny Małopolska

5/5 - (21 ocen)
Fotograf ślubny małopolska

Cześć!, Skoro tu jesteś to znalazłeś mnie przez wyszukiwarkę pod słowami fotograf ślubny Małopolska. Dobrze się składa ponieważ właśnie nim jestem. Przedstawię Ci tutaj moje zdjęcia i postaram się odpowiedziec na nurtujące Cię pytania odnośnie fotografii ślubnej i nie tylko.

Aha jeszcze jedno zanim zaczniemy. Specjalizujemy się również w filmowaniu ślubnym. Jesteśmy zgranym zespołem tworząc fotografię i filmy ślubne od kilkunastu lat. Szukacie kamerzysty na wesele?. Zobaczcie nasze portfolio filmu ślubnego.

Spis treści, czyli w skrócie co znajdziesz na tej stronie:

Fotograf ślubny małopolska

Ile kosztuje fotograf na wesele 2024?

Wynajęcie dobrego fotografa na wesele to koszt między 4000zł, a nawet 8000zł w górę. Cena ta wynika z wielu czynników, na które warto zwrócić uwagę. Fotograf ślubny, który działa legalnie, czyli prowadzi działalność gospodarczą musi ciągle się rozwijać, inwestować w sprzęt i marketing. Poza tymi oczywistymi czynnikami na cenę końcową składają się także inne kwestie jak renoma i doświadczenie.

Fotograf ślubny, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze ślubami i buduje portfolio wykona swoją usługę nawet za 2500zł, ale żeby utrzymać się na rynku i móc rozwijać szybko będzie musiał podjąć decyzję o podniesieniu swoich stawek.

Jeszcze kilka lat temu cena 5000zł była dla wielu fotografów nieosiągalna, ale w 2024 roku stają się coraz częściej standardową stawką. Pamiętajmy o tym, że nie oferujemy naszym Parom Młodym jedynie zdjęć, ale gwarancję, że podczas współpracy wszystko przebiegnie w przyjaznej profesjonalnej atmosferze podczas, której nie będą musieli się obawiać o swoją pamiątkę.

Fotograf ślubny bielsko-biała

Ile kosztuje fotograf na ślub cywilny? – Fotograf ślubny Małopolska

Wynajęcie fotografa na ślub cywilny to koszt od 1500zł w górę. Wszystko zależy od tego co oczekuje Młoda Para. Bardzo ważny jest czas pracy fotografa ślubnego. Czy ma zacząć pracę od przygotowań, czy ma być tylko do ślubu cywilnego, czy ma być na przyjęciu lub weselu, sesji ślubnej w dniu wesela czy w innym dniu, ilości odbitek, albumów itd.

Fotograf ślubny bielsko-biała

Jak szukać fotografa na ślub?

Jest wiele sposobów na szukanie fotografa ślubnego na wesele. Oczywiście najpopularniejsze są media społecznościowe takie jak Instagram, Facebook, portale ślubne, wyszukiwarka Google, TikTok, Youtube itp. Najważniejsze jednak podczas poszukiwań jest dokładne przeglądnięcie portfolio i to czy zdjęcia mają to coś.

Fotograf ślubny małopolska

Nie odkryję ameryki jak wspomnę również o „poczcie pantoflowej” czyli poleceniach od innych osób, znajomych, którym fotograf wykonywał już usługi. Otrzymacie informacje z pierwszej ręki czy sumiennie, terminowo wykonał swoją pracę i czy efekt końcowy spełnił oczekiwania.

Najważniejsze jednak jest zaakceptowanie stylu zdjęć fotografa ślubnego. Nie powinniśmy oczekiwać od fotografa otrzymania estetyki fotografii innej niż w portfolio z mediów społecznościowych.

Fotograf ślubny małopolska

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na wesele?

Jest wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na wesele. Przede wszystkim trzeba zaakceptować jego styl fotografowania. Kolejnym ważnym kryterium jest prowadzenie mediów społecznościowych i jego zaangażowanie w ich prowadzenie. Sprawdź czy poza pojedynczymi super zdjęciami w mediach społecznościowych posiada większe reportaże dostępne na stronie w portfolio.

Choć sprzęt, na którym pracuje fotograf ślubny jest ważny to w dzisiejszych czasach schodzi na drugi plan. Dużo ważniejszy jest warsztat i oko trzymającej go osoby.

Fotograf ślubny małopolska

Bardzo ważne jest przeczytanie opinii na portalach społecznościowych, portalach ślubnych jak i wizytówce google. Pamiętajmy jednak, żeby nie skreślać fotografa z kilkunastoletnim doświadczeniem i wykonanymi 400 realizacjami po jednej gorszej opinii.

Równie ważny jest bezpośredni kontakt i to czy nadajecie na podobnych falach. Pamiętajcie, że będziecie ze sobą w najważniejszym dniu Waszego życia i musicie mu zaufać i czuć się jak najbardziej swobodnie. Dowiecie się tego podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, przez komunikator i ostatecznie osobisty kontakt.

Fotograf ślubny bielsko biała

Co należy ustalić z fotografem przed ślubem i weselem?

Zanim nadejdzie Wasz ślub i wesele macie wiele ważnych spraw do załatwienia. Jedną z nich jest ustalenie wielu kluczowych spraw z fotografem. Poza przedstawieniem swoich oczekiwań i zawarcia ich w umowie jest również omówienie harmonogramu ślubu. Profesjonalny fotograf ślubny powinien kilka tygodni przed realizacją przesłać Wam harmonogram dnia ślubu i wesela do uzupełnienia.

Powinny znajdować się tam najważniejsze informacje takie jak adresy, godziny najważniejszych punktów tego dnia. Nie może zabraknąć również innych szczegółów, które będzie potrzebował fotograf. Wasze telefony jak i w razie awarii do świadków, przebieg wesela z najważniejszymi punktami, orientacyjnymi godzinami i kolejnością. Zawsze pytam czy posiadacie rodzeństwo, żeby nikogo nie pominąć i ich poznać, czy rodzicie są w komplecie, żeby nie palnąć gafy, jakie atrakcje planujecie (zimne ognie, pokazy na weselu itd.), formę wykonania zdjęć grupowych, czy robimy 15 minutową mini sesje w dniu ślubu, kiedy macie czas na sesję ślubna w innym dniu niż wesele i czy myśleliście już nad miejscem jej wykonania.

Fotograf ślubny małopolska

Dobrze napisany harmonogram dnia ślubu pozwoli Wam i fotografowi przejść przez ten dzień z uśmiechem na ustach. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której profesjonalny fotograf ślubny w dniu wesela dopytuje o wyżej wspomniane rzeczy.

Ile trzeba czekać na zdjęcia ze ślubu?

Na zdjęcia ze ślubu i wesela trzeba czekać od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy licząc od dnia wykonania wszystkich ujęć dla Młodej Pary potrzebnych do realizacji kompletnego zlecenia.

Wszystko zależy od tego czy terminowo zostanie wykonana sesja ślubna w innym dniu niż wesele i sumienności wykonawcy. Wpływ na termin oddania zdjęć ślubnych ma również miesiąc ślubu.

Fotograf ślubny małopolska

Początkiem sezonu ślubnego fotograf ślubny odda zdjęcia szybciej ze względu na ilość zleceń, które musi wykonać. Dlatego początkiem sezonu ślubnego czas oczekiwania to 1 miesiąc, a końcem czyli w listopadzie to nawet 3 miesiące. Warto dokładnie sprawdzić w umowie wszystkie zapisane terminy i egzekwować je od wykonawcy.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio, które przedstawia wyjątkowe momenty z różnych ślubów w Małopolsce i nie tylko. Jeśli zależy Ci na wyjątkowych zdjęciach, które będą nośnikiem Twoich wspomnień przez wiele lat, nie wahaj się skontaktować ze mną. Razem możemy stworzyć niezapomnianą pamiątkę z Twojego ślubu na fotografiach.

Fotograf ślubny małopolska

Przejrzyj moje portfolio fotografii ślubnej – Fotografia ślubna Małopolska

Jeśli szukasz doświadczonego i profesjonalnego fotografa ślubnego w Małopolsce, zapraszam Cię do zapoznania się z moim portfolio. Oferuję indywidualne podejście do fotografii ślubnej i Waszego wyjątkowego dnia.

Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego to kluczowy krok w planowaniu niezapomnianego wesela. Pamiętaj, że zdjęcia będą trwałym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie fotografa ślubnego, który potrafi uchwycić najpiękniejsze chwile i emocje.

Historie moich Par ślubnych – zobacz Galerie

Sylwia i Jerzy

Katarzyna i Mateusz

Wiola i Rafał

Anna i Konrad

Natalia i Patryk

Karolina i Mateusz

Opinie moich par

Opinia Agaty

Fotograf ślubny bielsko biała

Tomku, zdjęcia, które wykonałeś dla nas są niezwykłą pamiątką tego szczególnego dnia. Twoje perfekcyjne wyczucie chwili i spontaniczność zaowocowały ujęciami, które nas wzruszają, wywołują uśmiech na twarzy i potrafią rozbawić do łez. Szczerze dziękujemy, że byłeś z nami w tym dniu! Dziękujemy za Twój profesjonalizm i ogromne zaangażowanie. Pamiątki, które otrzymaliśmy od Ciebie są wykonane z niezwykłą starannością. Widać Twoją pasję, widać, że kochasz to co robisz. Dzięki wielkie!

Fotograf ślubny bielsko-biała

Opinia Agnieszki

Dziękujemy, za profesjonalne zdjęcia w każdym wymiarze, które zostały zebrane w najpiękniejszą i ujmującą nasze serca powieść, do której chce się powracać bez końca. Całkowite oddanie, zaangażowanie i ambicja doprowadziła nas do wzruszenia po obejrzeniu zebranego materiału. Twoja dyskretna obecność w najważniejszych chwilach, naturalność, wysoka kultura osobista, terminowość, niezawodność w każdej sytuacji, jest polecenia każdym parom poszukującym idealnego fotografa.

Życzymy, abyś pracował równie bezproblemowo, sprawnie i dyskretnie u wszystkich innych par, jak to było u nas. Twój zapał niech nigdy nie mija, a to co dostaliśmy od Ciebie to dzieło sztuki! Zachwyt, szyk, elegancja i wzruszenie. Polecamy w 100%

Fotograf ślubny bielsko-biała

Opinia Marty

Zdjęcia mają ponad czasową moc, która na papierze fotograficznym widnieje przez wiele lat. Ty Tomku w przepiękny sposób zapisałeś naszą historię. Siła uwiecznionych emocji z jaką spotkaliśmy się na zdjęciach działa jak magnez co powoduję, że zdjęcia są przez nas oglądane praktycznie codziennie i za każdym razem dopatrujemy się nowych szczegółów. Uchwyciłeś ogrom różnych momentów, nas samych i naszych gości w sytuacjach nie pozowanych co było dla nas bardzo ważne. Życzymy powodzenia i wszystkiego dobrego.

Napisz do mnie. Po sprawdzeniu terminu i oczkiwań odeślę Ci ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Skąd się o nas dowiedziałeś?
Fotograf ślubny bielsko biała

Często zadawane pytania:

Najważniejsze to stworzyć harmonogram dnia ślubu. Podajcie tam takie informacje jak numery telefonów do Państwa Młodych, pinezki wszystkich ważnych lokalizacji na google maps, przydatne informacje jak liczba gości, wszystkie atrakcje na weselu czy informacji o dodatkowych wymaganiach. Pytań jest wiele. My w naszym harmonogramie mamy ich prawie 30.

Oczywiście, że tak. Choć fotograf wykona niesamowice zdjęcia to nic tak nie uchwyci gestów, śmiechu i emocji jak dobrze wykonany film przez kameszystę ślubnego. Profesjonalny kamerzysta nie odda Wam tylko filmu, ale przede wszystkim naturalnie zapisane wspomnienia, do których będizecie wracać przez całe życie.

Jeżeli jest to początek sezonu to zdjecia potrafimy oddać do 3 tygodni. Jeżeli jest to końcówka sezonu czyli listopad to czas wydłuża się do 60 dni. Jest to zależne od wielu czynników.

Ja jako fotograf ślubny pracuję zazwyczaj od przygotowań Państwa Młodych czyli ubierania do końca oczepin czyli do godziny 00:30.

Początkujący fotograf powinien wycenić swoje usługi na około 2500zł. Fotograf z kilkuletnim doświadczeniem nie powie mniej niż 3500zł. Doświadczony fotograf to ceny od 4500zł do nawet 10000zł. Na cenę wpływa marka i jakosć. Identyczna sytuacja jest z kamerzystami. Dobry kamerzysta powinien wycenić pracę na ponad 4000zł nawet do 8000zł.

Na film z wesela trzeba czekać od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy licząc od dnia wykonania wszystkich ujęć dla Młodej Pary potrzebnych do montażu nowoczesnego filmu ślubnego przez kamerzystę.

Wszystko zależy od tego czy terminowo zostanie wykonana sesja ślubna w innym dniu niż wesele i sumienności wykonawcy. Wpływ na termin oddania zdjęć i filmu ślubnego ma również miesiąc ślubu.

Podczas sesji ślubnej wykonuje setki zdjęć, żeby mieś pewnosć, że uchwycę te właściwe. Moim parom oddaję około 100 stranie obrobionych zdjęć

Strony, które warto zobaczyć

Filmowanie ślubne i fotografia ślubna, które wykonujemy z pasją od kilkunastu lat.

Poradnik ślubny, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie przygotowania do ślubu, wesela i pracą z nami.

Gazeta Weselna – darmowy szablon. Popularna atrakcja na weselu, z której skorzystało już setki Młodych Par.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wykonanie gazety weselnej to zleć jej wykonanie nam. Zobacz ile kosztuje Gazeta Weselna i Gazeta Ślubna.

Interesuje Cię fotograf i kameszysta na wesele?. Napisz zobaczymy czy mamy wolny termin